1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Zyrtarizohet Microsoft Lumia 650

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga VaLoN, 15 Shkurt 2016.

 1. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  841
  Pëlqimet:
  347
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]

  Microsoft sot zyrtarisht ka prezantuar modelin më të ri të telefonit të mençur Lumia 650, i cili ka kornizë metalike.

  Lumia 650 është telefoni më i ri nga Microsoft, me ekran të ndjeshëm në prekje 5-inç, korniza metalike, peshon 122 dhe me gjerësi prej 6.9 mm.

  [​IMG]

  Lumia 650 ka kamerën kryesore prej 8 megapikselë, 5 megapikselë e ka kamerën frontale ndërsa përdor procesorin 1.3GHz Snapdragon 212 me katër bërthama dhe ka 1GB RAM, shkruan itshqip.com.

  Ky telefon do të ketë 16GB memorie të brendshme dhe hapësirën për kartelat MicroSD, 2 vende për SIM kartelë ndërsa do të përdor sistemin operativ Windows 10.


  Lumia 650 do të dal në shitje në tregun evropian që nga dita e enjte, ndërsa çmimi i tij do të jetë rreth 180 euro./itshqip.com
   
  HekkY dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...