1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

yt-Adsense

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga proksinjo, 27 Gusht 2014.

1. proksinjo

proksinjo Anëtar

Postimet:
    23
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje Antar , desha 1 pytje masi ne blogger qdo klikin ne rreklama paguhesh desha te di me shum rreth youtube per qka paguhesh per like,views,subscribe sepse jam i ri e nuk e di psh sa cent osht 1 views apo diqka tjeter , kurse per qfar shkaku mujn me ta ba banned

2. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,449
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Une kam pare dike ne nje forum qe ka thene 1000 views=5$ mbase per shqiptaret eshte me pak.

3. bmwplako

bmwplako Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,727
    Pëlqimet:
    687
    Pikë nga trofetë:
    243
    jo so e vertett... bile bile rash n ks as qe po shfaqen reklamattttttttt,,,

4. siimon

siimon Anëtar i Njohur

Postimet:
    782
    Pëlqimet:
    112
    Pikë nga trofetë:
    63
    Nuk eshte aspak e vertet qe per 1000 views paguhesh 5 dollar.
    Une e kam youtuben me adsense edhe kam video me mbi 4000 views kete muaj edhe vizitoret jan nga Ukraina,Gjeorgjia,Gjermania dhe Angli kurse vlera qe osht arrit per kete muaj nga kjo video osht 0.10 dollar

5. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,794
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    83
    Youtube jep $ 1000 wievs 1 euro mesatarja mundet ndonjeher me dhen 3 her me shum ndonjeher 3 her me pak por standardja esht 1000 me 1 euro

6. z4x0r

z4x0r Anëtar i Njohur

Postimet:
    837
    Pëlqimet:
    187
    Pikë nga trofetë:
    63
    Youtube nuk pagua per views por per clicks t reklames, bon sa dush views se sfiton asgje nese nuk klikohet reklama, ne adsense llogaritet klikimet e reklamave here cpc = fitimi,
    Kam ndegju qe views paguhen ata qe kan te drejtat e mbrojtura me Content ID si kengetaret humoristet etj.
    Mirepo une paguhna vetem nga klikimet e reklamave ne video, se qe 2 vjet punoj me yt dhe adsense.

7. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,794
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    83
    Po e vertet esht nuk paguan per Views po per klika tash mvaret se video ne cilin shtet shikohet dhe cfar reklamash shfaqen..po kur e mer mesataren thash qe del 1000 views 1 euro

Shpërndaje faqen

Loading...