1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

yt-Adsense

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga proksinjo, 27 Gusht 2014.

 1. proksinjo

  proksinjo Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje Antar , desha 1 pytje masi ne blogger qdo klikin ne rreklama paguhesh desha te di me shum rreth youtube per qka paguhesh per like,views,subscribe sepse jam i ri e nuk e di psh sa cent osht 1 views apo diqka tjeter , kurse per qfar shkaku mujn me ta ba banned
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une kam pare dike ne nje forum qe ka thene 1000 views=5$ mbase per shqiptaret eshte me pak.
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  jo so e vertett... bile bile rash n ks as qe po shfaqen reklamattttttttt,,,
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Nuk eshte aspak e vertet qe per 1000 views paguhesh 5 dollar.
  Une e kam youtuben me adsense edhe kam video me mbi 4000 views kete muaj edhe vizitoret jan nga Ukraina,Gjeorgjia,Gjermania dhe Angli kurse vlera qe osht arrit per kete muaj nga kjo video osht 0.10 dollar
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Youtube jep $ 1000 wievs 1 euro mesatarja mundet ndonjeher me dhen 3 her me shum ndonjeher 3 her me pak por standardja esht 1000 me 1 euro
   
 6. z4x0r

  z4x0r Anëtar i Njohur

  Postimet:
  837
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  63
  Youtube nuk pagua per views por per clicks t reklames, bon sa dush views se sfiton asgje nese nuk klikohet reklama, ne adsense llogaritet klikimet e reklamave here cpc = fitimi,
  Kam ndegju qe views paguhen ata qe kan te drejtat e mbrojtura me Content ID si kengetaret humoristet etj.
  Mirepo une paguhna vetem nga klikimet e reklamave ne video, se qe 2 vjet punoj me yt dhe adsense.
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po e vertet esht nuk paguan per Views po per klika tash mvaret se video ne cilin shtet shikohet dhe cfar reklamash shfaqen..po kur e mer mesataren thash qe del 1000 views 1 euro
   

Shpërndaje faqen

Loading...