1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Youtube views, fillestar

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga bekim98, 7 Qershor 2020.

  1. bekim98

    bekim98 Anëtar Fillestar

    Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    8
    Kjo osht video jem e par nyoutube

    https://youtu.be/GRN6cCDmbyA

    a
    mendoni qe kto lloje tvideo terhekin shikues edhe a dini naj vend ku me i shpernda videot per me mar ma shum views
     
  2. KMN

    KMN Anëtar Aktiv

    Postimet:
    265
    Pëlqimet:
    87
    Pikë nga trofetë:
    28
    per menimin tem kto videot me politikan shqiptar ose najsen tjeter qe i ngarkon ne yt t dhezin ma shum me gjuhen shqipe sesa me gjuhen angleze q o shum ma vshtir me pa views prej tyne (Menim Personal)
     
  3. Alkeo

    Alkeo Anëtar i Njohur

    Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    Po shum e vertet kjo +qe ai esht nje politikan shqiptar nuk ka cfar i intereson nje te huaji te shikoje ate
     
    KMN pëlqen postimin.
  4. bekim98

    bekim98 Anëtar Fillestar

    Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po amo skom me bo veq per shqiptar po e nisa me shqiptar qata edhe e bona anglisht
     
  5. KMN

    KMN Anëtar Aktiv

    Postimet:
    265
    Pëlqimet:
    87
    Pikë nga trofetë:
    28
    popo pe di amo niher nisja me shqip per politikan e per ksi sene nashta munesh me fitu audience me shqiptar pastaj vazhdon me content anglisht sepse mja nis meniher me anglisht smunesh me bo sen pa u kon kanal i mir me suba plot
     
  6. miraxh

    miraxh Anëtar Aktiv

    Postimet:
    467
    Pëlqimet:
    80
    Pikë nga trofetë:
    28
    Youtuberat shqiptar jan shtuar shume kohet e fundit, nuk e di por kam nje parandjenje sikur youtube do filloj te paguaj edhe shqiptaret me pagesa tmira
     
  7. Poshnjari

    Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

    Postimet:
    2,224
    Pëlqimet:
    742
    Pikë nga trofetë:
    343
    Qe te paguaj youtube shqiptaret nuk duhet te shtohen yutuberat shqipatre, por personat qe reklamojne ne ads nga shqiperia. Sa kohe qe nuk ka interes per google ads nga shqiperia nuk besoj se do rriten fitimet e videove ne shqip.
     
    miraxh pëlqen postimin.
  8. miraxh

    miraxh Anëtar Aktiv

    Postimet:
    467
    Pëlqimet:
    80
    Pikë nga trofetë:
    28
    Ne fakt keshtu tha nje youtuber shqiptar se aq m shum t ket youtubera aq me shume njihet youtube ne shqiperi,
    dhe nqs njihet shume atehere fillojne reklamuesit.
     
  9. bekim98

    bekim98 Anëtar Fillestar

    Postimet:
    68
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    8
    pa reklama shqip vertet zor me perparu me shqip ne youtube
     
  10. Alkeo

    Alkeo Anëtar i Njohur

    Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    Do shum koh te ndodhi kjo qe thua ti, kshu qe sja vlen...
     
  11. miraxh

    miraxh Anëtar Aktiv

    Postimet:
    467
    Pëlqimet:
    80
    Pikë nga trofetë:
    28
    rendesi ka qe do ndodhi, edhe me pas gjerat behen edhe me te lehta sepse e para punes kontenti do jete shqip
     
  12. Poshnjari

    Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

    Postimet:
    2,224
    Pëlqimet:
    742
    Pikë nga trofetë:
    343
    Jutuberat jane si shites me pakice. Nese nuk ka prodhim per tu shitur tregetari nuk ka ku ta gjeji. Duhen reklamues dhe jo publikues. Persa kohe google ads nuk suporton gjuhen shqipe as te mos shpresojmë per ndonjë Adsense shqip.
     
    miraxh pëlqen postimin.
  13. Alkeo

    Alkeo Anëtar i Njohur

    Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    rendesi ka qe per 5-10 vjet nuk do ndodhi nese do te flisnim per ndonje shtet si india po qe po perparohet dita ditesh ne nje te ardhme te afermt besoj do ket zhvillim te madh
     
    Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...