1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

YouTube monetized, kerkoj ndihme.

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Qimthi, 2 Qershor 2020.

 1. Qimthi

  Qimthi Anëtar

  Postimet:
  22
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve!
  Po du me çel 1 faqe te YouTube dhe t'ja nis me bo video te ndryshme. Mendoj diçka per video ne gjuhen Shqipe, ku detyrimisht dhe emertimi i videove me YouTube do te jet Shqip. Doja t'ju pyesja: Perveç faktit se duhet te kesh 1k subscribe per monetized, a bon problem dhe gjuha? Me heret me kujtohet se diçka e tille ishte problem, pra gjuha Shqipe ne emertimet e videove.
   
 2. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  386
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sbesoj qe tqet problem gjuha !
  por , per me apliku per monetizim duhet ti kesh + 4000 orë shikime ose 240,000 min
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  73
  Problemi esht se kur ti plotesosh ato minutat dhe watch time me views shqiptar do kesh shum shum pak fitime
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese do dicka qe te ecesh me video shqip te tuat origjinale atehere krijo video:
  Gatim
  Komentator lojrash
  Lajme te mistershme ose te frikshme
  Vlog etj...

  Mundesisht kualiteti i videos te jete mbi 720p HD

  Kushtet e pranimit jane 4000 ore shikime dhe 1K subscribe
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  73
  720p ne 2012 tn duhen te pakten 1080p
   

Shpërndaje faqen

Loading...