1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Youtube + Aquos Digital (Tutorial Paraprak, pas ca dite i plote)

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga sg1, 25 Shkurt 2016.

 1. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  309
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  68
  jo nuk mundet te lidhet, vetem un provova nje video nga dailymotion :)
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Provo keshtu:
  Fillimisht leje te hapur chromen qe e hap traffichive dhe vec e bon minimize pra e ul ne taskbar.

  Pas kesaj kliko me klik djatht mbi ikonen e google chrome qe gjindet ne desktop dhe zgjedhe run as administrator dhe nuk duhet te ta mbyll.
   
 3. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  pa VPS, por vetem me PC ndezur sa mund te fitoje ?
   
 4. K2_ZEJD

  K2_ZEJD Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  E provova edhe kshtu po prap e mbyll dhe kam problem te Autowebsurf dhe Ultraview
  Autowebsurf spom hapet faqja ndersa kjo tjetra u regjistrova me erdh kodi kur e baj aty thot qe sesht mir user... nuk aktiviohet tash provoj me hap tjeter mdel kshtu

  LOOKS LIKE YOU HAVE A ACCOUNT WITH US.

  ndersa email krejt ndryshe i baj

  P.S Autowebsurf e rregullova vetem me ket tjetren problem po kam spo muj mu regjistru
   
 5. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e di.


  Ultraviews shiko username si ia ke lan ose kliko forget password te vjen linku ne email dhe e shef si e ke userin dhe behesh login.
   
  endritsada pëlqen postimin.
 6. K2_ZEJD

  K2_ZEJD Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  User mir e di qysh e kam bo poashtu edhe forgot e bona po spo vjen inboxi ka me provu prej naj shokut me qel
   
 7. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mos u ngut se edhe un e kom pas t'njejtin problem me HitLeap, ndoshta deri neser t'bohet aktive
   
 8. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
 9. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  @01kujtimi01 Nuk mendoi qe ka ndonje rrjet (network) per youtube qe nuk e di, para se me fillu me testu kete metoden time
  Isha ne dilema se cilen me zgjedh nga keto te 3-ja:
  BBTV
  Fullscreen
  Aquosdigital

  Dhe e zgjedha aquosdigital arsyeja e pare, te pranon me channel pa asnje views, arsyeja e dyte te paguan per dergim trafiku nga TE dhe nuk te ndal % te madhe siq te ndalin te tjerat networks.

  Ky problem qe u shfaq pa pritur shpresoi te zgjidhet mirpo nese doni mundeni me provu edhe me keto 2 netowrksat tjer qe i permenda dhe me dergu trafik ne menyren e njejt qe e kam skjaruar.

  Mire u ndegjofshim.
   
 10. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  ok u pe provoj metoden tende si e ke pershkru vetem po provoj me tjeter rrjet, nashta funksionon... E faleminderit ty prap per krejt ndihmen se 99% t'punes na e shpjegove ti... Nese funksionon esht mir shum, ne chaneln tim i kam disa subscribe dhe views kshtu qe ndoshta edhe m'pranojn. Faleminderit shum ty per t'gjitha deri ktu
   
 11. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk ka problem, nuk kam bere asgje thjesht jam munduar ta shpjegoi nje forme e cila funksionon per te fituar ca para.

  Kjo metod duhet te funksionon 99% me te gjitha rrjetet, por ne rrjet me youtube+google adsense nuk e kam testuar andaj iu keshilloi mos me e estu as ju se nuk ia vlen me humb nje google adsens account per nje testim, ndoshta nuk e humbni por me mire gjithcka te punohet dhe fitohet sigurt.
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
 12. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po videot e youtube pse duhet te jene minimumi 10 minuta ? Cfare dallimi ka nese jane dhe nga me pak , psh nga 5-6 minuta?
   
 13. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sepse eshte me mire te jete video me e gjate ti nese do beji nga 5-6 minuta.
   
 14. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  920
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  48
  @sg1 a more pergjigje per ket error?
   
 15. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Do iu lajmeroi menjeher pasi qe te marr pergjigje nga Supporti i tyre.
   
 16. 01kujtimi01

  01kujtimi01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  @sg1 tek Otohits Web category qfare me lon (Safe, PHP, Adult, With Sound) ... Ultaviews nuk pom hapen n'asni browser ndersa thash ta provoj Websyndic por ky ende smi kan aprovu sites me fb referer
   
 17. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tek Otohits e len With Sound.
  Nese ultraviews nuk te hapet ne asnjeren ateher mundesh me provu websyndic ose autowebsurf.
   
  01kujtimi01 pëlqen postimin.
 18. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk ben dot apply with youtube .E kam provua nga pc im edhe nga vps edhe i njejti error . Ndoshta e rregullojne .
   
 19. UnniKS

  UnniKS Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  a mund te aplikoj me account ne te cilen jam nadsense ama me youtuben sjam . ???
   
 20. K2_ZEJD

  K2_ZEJD Anëtar Aktiv

  Postimet:
  235
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  @sg1 Ju kam dergu mesazh edhe un per error-in qe 2-3 dit po se kan kthy, a mundem me ket metod me fitu por me kompani tjera dhe cilat jan ato kompani qe jan serioze mos te jen spam dhe nese edin me qka behet terheqja?
   

Shpërndaje faqen

Loading...