1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Youtube Algoritem

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 5 Maj 2022.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje!

  Kam blere dje rreth 1500 viewers real mix per 3 videot e mia


  Burimi se si shfaqen keto viewersa jane: External dhe Suggested videos

  A mendoni se me ndihmon kjo per rritjen e algoritmit te kanalit dhe videove te mia?

  VIDEO 1
  VIDEO 2
  STATISTIKAT E KANALIT
   
  beyourself pëlqen postimin.
 2. Best Answer:
  Post #15 by miraxh, 18 Qershor 2022
 3. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  320
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po besoj qe po. Sidocoft duhet shume e shume invest per te arritur rezulatet te vogel.
  Te uroj suksese.


  Quality content beats everything.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. beyourself

  beyourself Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Dicka nuk kuptoje me blerjen e shikimeve dhe subscribe ne youtube.
  A nuk e dallon youtube qe jane te blera dhe a te quhen subscribet kur i blen, domethen te paguash per 1k subscribe dhe 4k ore shikime. A do te aprovohet monetizimi i channelit per te fituar para?
   
 5. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  486
  Pëlqimet:
  137
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ne disa raste te aprovon por jetgjatesia e kanalet eshte e Vogel
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  me tha dikush qe nes deshiron te besh nje channel monetize atehere duhet te krijosh nje video rreth 1 ore dhe te blesh 1k subscribe dhe viewsa qe te plotesosh 4k watchtime nga njerez real
   
 7. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  Eshte legale nqs une blej 1K views reale per Youtube?
  Burimi nga vijne views jane: "Suggested videos, Direct or unknown, Browse features"

  FOTO
   
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,035
  Pëlqimet:
  441
  Pikë nga trofetë:
  163
  Nga suggested videos dhe browse features??? e cuditshme, se zakonisht kto qe shesin views jan nga external, anyway nuk lejohet nga rregullat e youtubit, dhe ndoshta mund ta kuptoj dhe te ben terminate (mendimi im)
   
  miraxh pëlqen postimin.
 9. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  pse nuk lejohet kur keto viewsa jane reale nga njerez real?
   
 10. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pasi bleva shume viewsa, keto jane rezultatet:
  FOTO
   
  beyourself pëlqen postimin.
 11. beyourself

  beyourself Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Dhe un po blej watchimes dhe Youtube po mi pranon si shikime. Kam diku tek 2k or me duhen dhe 2k te tjera. Subscribet i kam blere jan mbushur. Vetem oret me kan ngel.
   
  Florenc S. pëlqen postimin.
 12. beyourself

  beyourself Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kam dhe dicka neqofse je i pranuar ne youtube, dhe paguan per viewsa a te paguan Youtube Ads?
   
 13. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk e di, sepse akoma nuk e kam marre pagesen ne adsense, por per cdo gje do ju lajmeroj une
   
 14. RinoorT

  RinoorT Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po pse keta reperat tan a mendon se i mberrijn kaq shum views prej fames normal qe i blejn :p
   
 15. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  po pra ktyre nuk u mbyllet kanali
   
 16. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  Best Answer
  cuna, si perfundim nuk ja vlen te blesh viewsa per youtube
  sepse rreth 80% e viewsave nuk quhen pasi te kalojne parat ne adsense, dmth nuk quhen 80% e parave ne adsense
   
 17. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  73
  ti ke blejt views prej naj website apo prej youtube qe ke ber sponsored ?
   
 18. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  836
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  73
  nga nje website tjeter normal
   
 19. Florenc S.

  Florenc S. Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  33
  A mund ta tregosh kete website?
   
 20. beyourself

  beyourself Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  I kam plotesuar sub & hours, dhe me ka pranuar monetize. Por nuk ti quan shikimet sic e tha dhe @miraxh per ti kaluar ne adsense.
  I blej ne website qe quhet global smm.
   
  miraxh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...