1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Youtube ad platform ?

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga agonn1, 30 Janar 2017.

 1. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  pershendetje , a ka punu najkush me tjeter platforme per monetizimin e videove ne youtube ?perveq adsense !? Ndonje sugjerim !
   
 2. Valonsen

  Valonsen Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  youtube nuk lejon me tjera platforma veq met Googles
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,736
  Pëlqimet:
  696
  Pikë nga trofetë:
  243
  Monetize smunesh me i bo ndryshe ndosha po mendon me lidh kontrat me ndonje compani qe mos me pas vet pune me adsense .
  Ja vlen vetem nese je artist edhe ski deshir me tu shpernda konga apo projketi plot here , ndryshe jo sepse shume t marrin .
   
 4. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Gabim e ki !
   
 5. Valonsen

  Valonsen Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  nese e kam gabim pra jepi arsyje pse ekam gabim edhe tregoj cilat
   
  bmwplako pëlqen postimin.
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,736
  Pëlqimet:
  696
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mos u merr me te , pyt edhe nuk din edhe thot so qasthuu .
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,869
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  103
  Nese nuk e ke disable monetize mundesh edhe me tjera, por nese e ke s`mundesh as me tjera, un ashtu e di.
   
 8. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mos ju gjuni more njerit palidhje
  po de gabim e ki se ki plot e perplot networks te ndryshme qe mundesh me lidh channelin me to perveq AdSense...
  Kaniher networks pagujn ma mir se AdSense, se me networks ti ski nevoj per klikime po paguhesh per views qe per shembull ne rastin tem per momentin per 1K views jom tu i marr ka 20-30 cent me adsense e me u pa lidh me naj network ner 1$ skisha marr per 1K views... e veq pse dikush nuk pajtohet me at qka e keni than ju, nuk don me than qe ka diqka kunder juve personalisht.
   
  agonn1 pëlqen postimin.
 9. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  personalisht njoh njerz qe kan punu me: Freedom, Collab dhe Fullscreen.

  Freedom: pranon pothuajse qfardo channeli pa marr parasysh llojet e videove apo gjuhen, nuk ka kontrat qe te bllokon me nejt me ta pra mundesh me u shkeput prej tyre kur ti don, dhe n'krahasim me kto dy tjerat osht kompani pak me e re, po ne rritje e siper, ne vitin e par ka arrit mi mrri 1 milion $ shumen qe i ka pagu partneret e vet apo kanalet e tjera, kush per mu pranu osht qe mos me pas video qe jon copyright edhe me pas 33 ose me shum views ne dit.

  Fullscreen: osht kompani e Screen Junkies te cilet kane nen pronesi channelin FailArmy jon kompani shum serioze, per mu pranu tek ta osht koxha e veshtire, pasiqe i kan disa kritere te larta si numri i subscribers e views, kom degju qe pagun me mire se AdSense.

  Collab: pak a shum si fullscreen edhe tek keta osht veshtir mu pranu, keta me shum pranojn channels qe kan te bejn me Vine.

  nese ke shikueshmeri te madhe pa marr parasysh nga cili vend, apliko te njera nga keto edhe provoj vet. Suksese.
   
  agonn1 pëlqen postimin.
 10. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Un dashta me ju pyt per me ma sugjeru naj platforme qe keni punu jo a ka a ska platform te youtube perveq adsense .
   
 11. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  694
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  [​IMG]

  iFree Network Review
  Contract Length: No lock-in
  Channel Types: All types
  Requirements: 1,000 views in last 30 days
  Revenue Share: 70%
  Payment Methods: Paypal and Bank Transfer
  Min. payout: 5$
  Payment Term: NET1! Daily Payments!

  Zoonix Network Review

  Contract Length: No lock-in
  Channel Types: All types
  Requirements: No Requirements, Case by case
  Perks: Epidemic Sound, Epoxy, Graphic Design, Spreadshirt discounts.
  Revenue Share: 70-95%
  Payment Methods: PayPal and Wire Transfer
  Min. payout: 0
  Payment Term: NET45

  [​IMG]
  Yeah1 Network Review

  Contract Length: 3 Month No lock-in, then 2 year contract
  Channel Types: All types
  Requirements: 1k views
  Perks: EPOXY & AUDIOMICRO
  Revenue Share: 70%
  Payment Methods: PayPal
  Min. payout: 0$
  Payment Term: NET30

  [​IMG]

  Freedom! Network Review

  Contract Length: No lock-in
  Channel Types: All types
  Requirements: No Copyright content
  Perks: Audio Micro Library, Epidemic Sounds, Epoxy, Spreadshirt discounts, GFX Templates and tons of other sponsorships, Shiny Dashboard with lot of information and tools/guides.
  Revenue Share: 60-95%
  Payment Methods: PayPal
  Min. payout: 0.01$
  Payment Term: NET60

  [​IMG]

  Zoomin Tv Network Review

  Contract Length: No lock-in
  Channel Types: All types
  Requirements: 9k views in the last 30 days
  Perks: Audio Micro Library, Epidemic Sounds & Game Referral Program
  Revenue Share: 70%
  Payment Methods: PayPal, Bank transfer, Payza and Western Union
  Min. payout: 1$ for Paypal and Payza & $150 for Bank transfer and Western Union
  Payment Term: NET45

  Keto jan Best Youtube networks per vitin 2017 .
  Nuk kam punuar me to po epash ne nje vend tjeter dhe mendova qe duhet ta postoj .
   
  agonn1 dhe Emi mer pëlqejnë postimin.
 12. agonn1

  agonn1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po i njoh un kto po , dashta edhe me hap debat per kete teme se po shoh shum Youtubera ktu , e ka platforma qe pagujn ndoshta ma shum se adsense plus e keni mundsine me pagesa paypal kuptohet nqs keni shikushmeri tmir yt ,
   
 13. Valonsen

  Valonsen Anëtar Fillestar

  Postimet:
  93
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  masi a pytje rreth ktyne pagesav a dini mem tregu si bahen me Dailymotion.com monetazi si shkon edhe pagesat qysh bahen per views a per click edhe me qfar platforme
   
 14. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  694
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  Eshte tema per te fituar para me DailyMotion kerkoje !
  Mire Mbetsh
   

Shpërndaje faqen

Loading...