1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë YouTube 3 Muaj Pune dhe ja rezultatet

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Alkeo, 7 Korrik 2020.

 1. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  Another channle ne youtube duke ja nis nga zero dhe per 3 muaj ka plasur me views dhe subs

  https://imgur.com/AGmQteY
  [​IMG]

  E postova kte vetem per ata qe thojne qe youtube ka vdekur dhe per ata qe bejn ate pyetjen si te bej para online - Thjesht hard work ka tutoriale plot ne youtube ke plot materiale keshilla ne internet thjesh pak kerkime pak perkushtim dhe esht shum e thjeshte :):)
  thjesht do pak pune, 2 muajt e pare thuajse nuk jam marre fare thjesht 1 muaj u mora pak me intesivisht dhe kaq, besoj nga muaji tjeter futem dhe ne monertize...

  Nese doni me fillu nga zero kto jan disa keshilla
  1)https://www.youtube.com/user/vidIQchannel
  ky kanali ka diku rreth 600 video dhe pothuajse 80% te videove te ktij ja kam pare dhe me ka ndihmuar shume, 2) shkarkoni Extension, disa prej tyre:
  VidIQ, Tubebuddy, Social Blade te ndihmojn shum me tags
  3) perdorni rapidtags.com
  4) thumbnaili teksti jan shume te rendesishme
  5) sa me te gjata videot me mire esht por jo te merzitshme
  6) niche mundohuni me gjet dicka te huaj sepse me video shqiptare ska shum fitime (me video shqip vtm diaspora ka fitime)
  7) suksese durim ;)

  KLM te gjitheve :cool:
  antaret e tjere mund te shtojne dhe gjera te tjera qe mund te kem harruar pa i permendur
   
  Mr.Gh0$T, miraxh, Universal dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,181
  Pëlqimet:
  290
  Pikë nga trofetë:
  163
  Po fitimet zerro , kur vjen puna monetize me ta bo refused content qka thu ti ?
   
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  Do mundohem te fshij videot qe mund te ken ndonje pjese copyrighted dhe ri aplikoj prp
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mos i meso te tjeret te behen kopjist por krijues. Te bejne dicka nga vetja dhe te kete te ardhme.
   
  ageniu5 pëlqen postimin.
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  U shpreha un gabim, ne fakt doja te thoja do te fshija videot ne te cilat mund te thyejne rregullat e youtubes (mund te kem dhe pjese te vogla brenda videove qe mund te kene probleme me copyright
   
 6. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,181
  Pëlqimet:
  290
  Pikë nga trofetë:
  163
  Dhe prap merr refused content , pastaj qfar do besh .
  Pa i provu senet mire e mire mos bo tema bombastike shoku se njof persona qe 24h sju kan nda punes po e kote ka ik thuajse koha yt.
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  347
  Pëlqimet:
  367
  Pikë nga trofetë:
  98
  @Alkeo Hahahaha, akoma ti duke shpernda informacion per tregtine e peshkut? :D
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  Fiks :confused:
   
 9. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  713
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  73
  ore koha yt ndoshta ka ik per te huajt po per ne perseri e njejte ngelet sepse ka fitime tmira...
  super kjo teme vetem se na mungon anglishtja per te degjuar vidIQ
   
 10. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,164
  Pëlqimet:
  862
  Pikë nga trofetë:
  193

Shpërndaje faqen

Loading...