1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Your IP is part of a network listed as worth offender

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga uniku, 27 Prill 2017.

 1. dotnet

  dotnet Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Provoje netflow psh https://www.manageengine.com/products/netflow/

  atu munesh me pa trafikun jo vetem ne koh real por edhe shkon permas ne koh nashta munesh me pa se cila paisje usht e infectune
  ket netflow munesh me ban me cisco, me duket ban edhe me mikrotik
   
 2. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  430
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit, shpresoje te punoje dhe ne mikrotik.
  Gjithe te mirat!

  Sent from my E5306 using Tapatalk
   
 3. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  430
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshëndetje!
  Problemi me blacklist vazhdon akoma, ndaj dhe po mendojmë qe mail serverin ta kalojmë ne Exhange Server.
  Dua një mendim prej jush! Ka mundësi qe kalimi ne Exhange te jete zgjidhje për blacklist pasi exhange bene filtrimin e e-maileve qe dergohen dhe mund ti bllokoje e-mailet spam?!!?
  Faleminderit.
   
 4. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,114
  Pëlqimet:
  1,192
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jo nuk e rregullon kete problem nderrimi i mail aplikacionit.
   
  uniku pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...