1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Xiaomi thyen rekord, shet 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 10 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]

  Xiaomi, kompania kineze për telefona e njohur për kopjimin e dizajnit të pajisjes iPhone, ka vendosur një rekord të ri në librin e Ginisit për shitje madhështore të telefonave brenda një dite.

  Kompania njoftoi gjatë një evenimenti se ka shitur 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve, duke përfituar 355 milionë dollarë. Kompania 5-vjeçare ka arritur të inkurajojë konsumatorët për blerjen e produkteve të tyre ndërmjet zbritjes së çmimeve brenda një kohe të limituar.

  Pavarësisht prezencës në vetëm disa vende, IDC tregon që kompania zë 4.4% të tregut të telefonave në mbarë botën, duke qëndruar prapa Huawei, Motorola/Lenova, Apple dhe gjigandit Samsung./ITshqip/
   

Shpërndaje faqen

Loading...