1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

XBMC

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga VaLoN, 15 Janar 2013.

 1. naimaliu

  naimaliu Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Une ka dy vite tash qe e perdor XBMC dhe me pelqen shume. Jo vetem qe i shikoj filmat me te ri dhe serialet me te reja, por kam mundesin qe te shikoj qdo lloj sporti e sidomos futbollin. Sportdevil thirret addon qe duet te instalohet dhe XBMC Hub wizard e ka edhe ket ete perfshire.
  Me fjale te tjera eshte fenomenale
   
 2. Pasuesi

  Pasuesi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  64
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  videoja spo bon i nderuara :(
   
 3. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  841
  Pëlqimet:
  349
  Pikë nga trofetë:
  208
  Veq thash te tregoj qe e kam mar rasberryn edhe e kam rregullu xbmc dhe jam shum I knaqur se qysh po funksionon, plus po egziston mundesia me rregullu me ba remote control me smart phone qka spo ki nevoj me perdor tastieren dhe mausin.
   
  Zyklon pëlqen postimin.
 4. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Po me vjen mire qe nuk ke harru edhe postove, kam tentu me ble prej merrjep.com po mu duke shtrenjte, ai tipi qe fola tha m'ka dal shtrenjte shume se u dashte me pagu dogane etj etj
  Sidoqofte, po mendoj me ble prej ebay.com edhe me i provu krejt projektet rend :)
  Mundesh me na tregu nese provon naj projekt tjeter perveq XBMC nese provon, edhe apo nxehet ose a po ka probleme pasi punon ne Full HD !
   
 5. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  Pak von ndoshta por,
  mundesh me provu edhe BaegleBoard Black,
  eshte me i shpejt se raspberry Pi.
  gjithashtu ka edhe Hdmi Port qe mundson deri ne 720p
   
 6. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  [​IMG]
  This video is unavailable.
   
 7. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  @VaLoN A mundesh me ngargu videon (nese e ke sepse tema qenka hap ne 2013).
   
 8. Labinotdermaku

  Labinotdermaku Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Per XBMC ua kisha preferuar me se miri nje AndroidBOX dhe qmimet jan shum te volitshme.
   

Shpërndaje faqen

Loading...