1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Wordpress apo Blogger

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Visii, 22 Prill 2019.

 1. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  75
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Persh forumi. Kush eshte me mire te krijoje nje webfaqe. Me platformen WP apo Blogger. Se me platformen blogging mar me shume vesh. Sa per templates do e blej nji te mire. Por ja vlen me blogspot. Si thoni ju. Me jepni nje mendim flm
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,307
  Pëlqimet:
  366
  Pikë nga trofetë:
  138
  Varet nga gustot dhe sa mire pershtatesh ti. Nese ke njohuri per blog mire je.
  Wordpress ka opsione me shumë. Por nese e do thjesht per postime qendro me blog.
   
 3. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Personalisht perdor Blogger, me nje template te mire, dhe eshte shume i mire.. Dhe perballon trafikun mjaftueshem.
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,242
  Pëlqimet:
  1,244
  Pikë nga trofetë:
  358
  Perparsia e bloggerit eshte se perballon trafik te madh, perndryshe wordpressi eshte gjithçka çka te nevojitet, keshtu qe te sugjeroj te kalosh ne wordpress.
   
 5. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Blogu te jep perparesi pasi eshte produkt direkt i Google dhe mjaftueshem per postime
   
 6. aimilius

  aimilius Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese do e kesh hostin tënd, dhe do që të kesh një sajt të mirëfilltë wordpress është platforma më mirë.

  Nëse jo e do e kesh thjesht psh
  petullatedaja.wordpress.com
  Nuk ja vlen se ka per ta zhytur guglli.
  Prandaj në këtë rast më mirë është
  petullatedaja.blogspot.com
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,531
  Pëlqimet:
  426
  Pikë nga trofetë:
  178
  shkurt muhabeti

  blogger - kushton 0, trafik pa limit, rankohet me thjesht n`google
  wordpress - kushton sa tdush. trafik me limit. kerkon pun t`rankohet ngoogle.
   
 8. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nga ana estetike wordpress eshte me i mire, por qe duhet te paguash per ta mbajtur online nqs do korresh sukses dhe do kesh mjaftushem vizitor, ka mundesi zgjedhje per theme, plugins etj etj, dhe do goxha pune per ta rankuar ne googel

  Bloggeri eshte me i thjesht, mbane pafund vizitor, nuk ke nevoj per Host, mjafton nje Domain+theme (jo nulled) dhe mund te publikosh pafund. Rankohet shume me shpejt dhe me thjesht ne google duke patur parasysh qe qe eshte prone e vete google.
   
  aimilius pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...