1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Word 2010 Space Footnote

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Rafet Maxhuni, 10 Nëntor 2019.

 1. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  638
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me ka dal nje hapsir ne fusnote qysh muna me hjek
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,347
  Pëlqimet:
  375
  Pikë nga trofetë:
  228
  Fare thejshtë, shko tek stili dhe rregulloje space.
  Përshëndetje.
   
  bofy pëlqen postimin.
 3. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  638
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  58
  shkova tek hapsira edhe me backspace u rregullu
   
 4. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,347
  Pëlqimet:
  375
  Pikë nga trofetë:
  228
  Ke pasë mundësi me e rregullue stilin e Footnotes.
  Si bëhet kjo?
  Duhet që ta kesh të hapur word dokumentin, pastaj pozicionohu në tekstin footnote.
  Shtypi përnjëherë tastet e tastierës: Alt + Ctrl + Shift + S.
  Në anën e djathtë të dokumentit të paraqitet paneli i stileve.
  Në fund të panelit i ke tre ikona ku mundesh me e bë rregullimin e stilit, ti duhet ta zgjedhësh Manage Styles.
  Aty të hapet dritarja e ndrrimit të formateve të stilit, dhe duhet ta zgjedhësh opsionin Footnote Reference, pastaj Modify dhe i bënë modifikimet që të përshtaten ty.

  Përshëndetje.
   
  bofy pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...