1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Windows 7 po ma lexon hdd 0 Mega Bytes

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga Rafet Maxhuni, 6 Qershor 2020.

 1. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  680
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  58
  Kur po du me ba coustum edhe me nda hdd po ma qet qe hardisku eshte 0 MB
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,302
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Beji nke screen ta shikojme.
   
 3. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  duhet me bo clean disk , kqyr nyoutube " conver gdp to mbr "
   
 4. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  680
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  58

  keshtu po ma qet e kam ba clean po badihava apet njejt po e qet
   
 5. LEO33

  LEO33 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  57
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ndiq këto hapa. Nëse nuk bën hapi i parë, bëj hapin e radhës. Hapi i dytë dhe i tretë nuk vlen për laptopat zakonisht.
  1. Bëji reset BIOS / clear CMOS.
  2. Vëre kabëllin e SATA të hard diskut në një port tjetër.
  3. Provo kabëll tjetër SATA.
  4. Provo hard disk tjetër.
  5. Ndërro motherboard-in e kompjuterit / laptopit.
   
  Last edited: 7 Qershor 2020
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  me kto qka po thu ti , mamir shkon e blen ni pc tjeter se me i bo kto trika ;)
   
 7. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  680
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  58
  e kryva i nderuar se core i5 ke EaseUS Partition e formatizova e ktheva MBR edhe bani
   
 8. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  po qka thash une oj loqk . e bon clean , convert gdp to mbr , edhe me easeus ose tjeter recovery i kthen tdhanat edhe ska qka aty , une videon per qka ta qova ?
   
 9. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  680
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  58
  po po flm prej teje ama hina clean e bana prej pc po sbajke e bana convert gpd to mbr sbajke e easues e shtina bani ama keshtu prej pc kurqysh sbajke e flm prej teje
   
 10. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  MUNESH MUNESH
  1. cmd
  2. diskpart
  3. select disk 0
  4. clean
  5. convert gpd to mbr
  6. shkon nsetup e bon format edhe vazhdon.
   
 11. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  680
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  58
  beso 100% qysh po e shkrun ti ja bana po sbajke qeshtu qysh po e shkrun ti po qa ish problemi qe HDD e qitke 0 Mega Bytes kur hisha me ba coustoum e qitke 0 Megabytes i ke ne HDD
   

Shpërndaje faqen

Loading...