1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Windows 11

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ﴾.﴿, 24 Qershor 2021.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  e paskan hequr nga qarkullimi PC Health Check sepse paska patur probleme. kur e testova une nuk hapej fare si program.
   
 2. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  367
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  si ta. marrim. Windows 11
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Eshte pak e veshtire tani per tani. Duan te kesh procesor te gjenerates me te re. Edhe pse mund te kesh nje pc me parametra shumë te mira nuk te lejon instalimin. Ky eshte budallalliku me i madh i Microsoft (mendin personal).
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  une e bera windows 11 xD
  FOTO
   
  Poshnjari dhe Slumerican pëlqejnë postimin.
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si po te duket?
   
 6. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  367
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  ku e more
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,054
  Pëlqimet:
  1,432
  Pikë nga trofetë:
  243
 8. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  367
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  dergoma privat
   
 9. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  53
  Update Beni upgrade win10 ne ate 11 duke shmangur TPM ne dy menyra:

  //Hapi1


  //Hapi2 nese shfaqet TPM pas konfigurimit te hapit te pare:


  E testova dhe ishte gjithcka funksionale. Upgrade behet nga faqja zyrtare e Microsoft.
   
 10. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk do e rekomandoja te testonit ne kompjuterin kryesor, versioni eshte beta dhe nuk ka asnje siguri qe gjërat do shkojne mire.
   
 11. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje
  • A mundemi prej windows 7 me shkarko 11
   
 12. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  53
   
 13. Pajtim-H

  Pajtim-H Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me cfare te drejte e fshin replay qe i bera antarit? ﴾.﴿ Apo e ke personale? Po ta bej nje raport tek administratoret. Nese nuk je ne gjendje te ndihmoni dike ne kete drejtim ndrro profesion.
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk kam asgje personale, por mos e ktheni ne personale dhe chit-chate pa lidhje temen.
  Rregulloren e kane vendosur adminat dhe jo anetaret.
   
 15. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  shume mire pa asnje problem
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 16. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,054
  Pëlqimet:
  1,432
  Pikë nga trofetë:
  243
  Windows 365 Cloud PC
  Code:
  https://www.microsoft.com/en-us/windows-365
  https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/07/14/introducing-a-new-era-of-hybrid-personal-computing-the-windows-365-cloud-pc/
  
   

Shpërndaje faqen

Loading...