1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Windows 10 RTM (Final Edition)

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ﴾.﴿, 30 Shtator 2014.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  adnan73 dhe dr.linux pëlqejnë postimin.
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
   
  adnan73 pëlqen postimin.
 4. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Windows 10 creator update review

   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  Windows 10 S provides the familiar Windows 10 experience with enhancements targeted at providing users simplicity, security and superior performance.
  Systems with Windows 10 S installed will only run Windows system components and applications acquired from the Windows Store.
  Only drivers that have been certified and signed by Microsoft’s Hardware Dev Center portal will be allowed to run.
  Users should ensure that machines on which they are planning to deploy Windows 10 S have compatible drivers to avoid leaving devices or systems in a non-functioning state and may consider using virtual machines in order to mitigate risk.
   
  adnan73 pëlqen postimin.
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  Last edited: 13 Shtator 2017
  adnan73 pëlqen postimin.
 10. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Windows 8 Super i shpejte dhe i lehte jo si 8.1
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  o_O
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  1709 RS3 (16299.15.170928-1534.rs3_release) gati për shkarkim

  official mendoj se do jetë javën e ardhshme
   
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/
  pritet të bëhet update nga data 17/10
  për ata që nuk durojnë dot 1 javë i keni më poshtë
  ka mundesi aio

  [​IMG]

  Code:
  http://download.microsoft.com/download/0/B/2/0B2BC253-367A-48C3-A25D-402F123676D3/MediaCreationTool.exe
  http://download.microsoft.com/download/3/8/9/38926395-6FB1-4487-83DF-4241D2EA79F7/products_20171005.cab
  

  ps. @mod, sorry nqs është jashtë regullave
   
 14. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po per cfare i publikon keto se nuk i kam kuptu.

  Me fal per shqetesimîn
   
 15. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  për ata që duan të shkarkojnë windowsin e ri në usb/iso
  gjithashtu u jepet mundësia që të krijojnë dhe aio gjatë proçestit
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 16. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Bravo bro.
  .
  .
  Por Pse lodhesh kaq shum thjesht futu te getintopc dhe shkarko windowsin me updatet e fundit;) e instalon ne usb duke pare ndonje video ne yt dhe kaq..mendimi im..
   
 17. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  ti si thua, është më e sigurtë të instaloj/përdorë windows të krijuar/modifikuar nga "aqifi" apo nga microsoft ?
   
  sodovina-city pëlqen postimin.
 18. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hahaha nga aqifi
  Sbesoj se ka ndonje prb me ato te getintopc por gjithesesi me e sigurte esht microsoft kuptohet
   
 19. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po kshu kto qe shperndan ti jan full apo trial
   
 20. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,710
  Pëlqimet:
  1,189
  Pikë nga trofetë:
  243
  shpërndahen nga ms & janë full (jo EVAL) & gati për aktivizim
   
  Alkeo pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...