1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Windows 10 RTM (Final Edition)

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ﴾.﴿, 30 Shtator 2014.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/release-information
  
  [​IMG]
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  59c8b6c2fd72a69ad5c0274f1de0fbf54e2f7360 *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_feb_2021_x64_dvd_416bb845.iso
  b8f750fd75a8d684f6cb8c7ec6a804a4bbf579b1 *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_feb_2021_x86_dvd_d42f64e2.iso
  
  6cd5c891d2ab0e94fe0139d39e03794d74fcec7e *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_feb_2021_x64_dvd_bc4e0e44.iso
  341cc382449c0e079e2f3170d680f3f76106acda *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_feb_2021_x86_dvd_0d849ccb.iso
  f203ef20dd9741731262a3d16d67aecae1d1e1fe *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_feb_2021_x64_dvd_c0a5de88.iso
  f5df473f9282e039e47a969993e7c450f6ef733a *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_feb_2021_x86_dvd_71442e99.iso
  
  193c684be16eeafdfa6b7f8504fad7fcc5c3b898 *en_windows_10_business_editions_version_2004_updated_feb_2021_x64_dvd_63174c76.iso
  0b7f2b6f70fdf22b72d394d30ed94b923603fbe3 *en_windows_10_business_editions_version_2004_updated_feb_2021_x86_dvd_188dd910.iso
  cc0bc68f701f1425a7046bdc9cc920d80f27f1ce *en_windows_10_consumer_editions_version_2004_updated_feb_2021_x64_dvd_f42b7d6d.iso
  c0e6f21f1b7a058ff07fedc206ebcd3ef581ac59 *en_windows_10_consumer_editions_version_2004_updated_feb_2021_x86_dvd_928565e6.iso
  
  026cbb89508c2ad5fcc2ea463e5074a0aeb9c2ea *en_windows_10_business_editions_version_20h2_updated_feb_2021_x64_dvd_4d532d82.iso
  22249481732b079a464069143425843504086c79 *en_windows_10_business_editions_version_20h2_updated_feb_2021_x86_dvd_289c94eb.iso
  3c6a83dbf13e351efaa0cee9813791ef7fca1ccc *en_windows_10_consumer_editions_version_20h2_updated_feb_2021_x64_dvd_a61299d8.iso
  db5069ac5b77fde99f8921b90e83032a18d3e86a *en_windows_10_consumer_editions_version_20h2_updated_feb_2021_x86_dvd_ae2f58f2.iso
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  643023F6A39D312447C15455188D3B8430C02342 *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_march_2021_x64_dvd_5cbf678a.iso
  3C3C56706426FFCEFDE4FE1C51246145CE9A40FB *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_march_2021_x86_dvd_6e875b50.iso
  
  1EE52A0341962B50DAB43ECFE883AC1C27922074 *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_march_2021_x64_dvd_0f72d788.iso
  9797CD74823E7E7C303AFC19E3414C9BAAECA96C *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_march_2021_x86_dvd_a093e83d.iso
  CBB5FA57A414DE5EE61A946AE5DAC7FB2F55C5C9 *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_march_2021_x64_dvd_06dca096.iso
  0638622B7C9C5EC347F33E1E1D57A300F994805B *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_march_2021_x86_dvd_25bc0c68.iso
  
  0DECCC02CBC27CDDA6E729F819D2F7DB182FA703 *en_windows_10_consumer_editions_version_2004_updated_march_2021_x64_dvd_2d7423d8.iso
  DE9DCAB7AA8EB22A514894FFC1F40CC7E8F89529 *en_windows_10_consumer_editions_version_2004_updated_march_2021_x86_dvd_22ef3f95.iso
  A0CE2BB36C624F176C0DA0E692A98EBE880751D7 *en_windows_10_business_editions_version_2004_updated_march_2021_x64_dvd_77a7e195.iso
  BDFB7143EF1DC47BB9F7A045E5F1229C9DDE3236 *en_windows_10_business_editions_version_2004_updated_march_2021_x86_dvd_f7f78e40.iso
  
  C955BBF093A1F3A9D1E9885AA113E892F18AEE35 *en_windows_10_consumer_editions_version_20h2_updated_march_2021_x64_dvd_68a3fcec.iso
  2E99E72EB022BB6115F067963E92CE0A14711541 *en_windows_10_consumer_editions_version_20h2_updated_march_2021_x86_dvd_62451e74.iso
  456FD309554C47EACCBBD0282B624F2F8E95BE8A *en_windows_10_business_editions_version_20h2_updated_march_2021_x64_dvd_c2f10533.iso
  3375C8B98BEED5ADD62C51281897E709A7D207B1 *en_windows_10_business_editions_version_20h2_updated_march_2021_x86_dvd_54007190.iso
  
   
 4. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  493
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  ku mi ban downlod
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  kerko ne google ne baze te filename ose checksums
  psh
  Code:
  https://www.google.com/search?q=en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_march_2021_x64_dvd_5cbf678a.iso
  https://www.google.com/search?q=643023F6A39D312447C15455188D3B8430C02342
  
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://aka.ms/how-to-get-21H1
  
  https://docs.microsoft.com/en-gb/windows/release-health/release-information
  
   
  Zeshkani200 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,302
  Pëlqimet:
  1,200
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pervec fotos gif cfare te reje kane ne versionin e ri?
   
 9. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  diskutohet se do jete ndryshimi me i madh qe i eshte bere windows
  kur te vije data e prezantimit do ta shohim
   
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Windows 10 November 2021 Update
  Code:
  https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/10/21/preparing-the-windows-10-november-2021-update-for-release/
  
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  me se fundi leshohet Windows 10, version 21H2 *November 2021 Update*
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Windows 10, versions 2004, 20H2, 21H1, and 21H2 share a common core operating system with an identical set of system files. Therefore, the new features in Windows 10, version 21H2 are included in the latest monthly quality update for Windows 10, version 2004, 20H2, and 21H1, but are in an inactive and dormant state. These new features will remain dormant until they are turned on through the “enablement package,” a small, quick-to-install “master switch” that activates the Windows 10, version 21H2 features.
  Code:
  https://support.microsoft.com/en-us/topic/kb5003791-update-to-windows-10-version-21h2-by-using-an-enablement-package-8bc077be-18d7-4aac-81ce-6f6dad2cd384
  
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 14. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/release-information

  [​IMG]
   
  DailyTeCh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 15. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-health/release-information
  [​IMG]
   
  M.L dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 16. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 17. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,394
  Pëlqimet:
  1,739
  Pikë nga trofetë:
  243
  Windows 10, version 22H2

  Code:
  https://blogs.windows.com/windowsexperience/2022/10/18/how-to-get-the-windows-10-2022-update/
   
  DailyTeCh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...