1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Windows 10 RTM (Final Edition)

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ﴾.﴿, 30 Shtator 2014.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  @beni20

  i njejti burim sic ta kam derguar dhe me pare
  ne PM
   
  Last edited: 2 Shtator 2019
 2. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  Ste kum vet ty shoki
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Prsh desha me te kontaktu npm per dicka. Ke mundsi me me shkrujt se spo mundem me te shkrujt
   
 4. bofy

  bofy Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8
  beni20 pëlqen postimin.
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  34887592ecc25b725a527748d31971f22c78c82b *en_windows_10_business_editions_version_1903_updated_sept_2019_x64_dvd_a10b235d.iso
  8d90c4895c734f835915e2fbf5e396be5c99082e *en_windows_10_business_editions_version_1903_updated_sept_2019_x86_dvd_da0312da.iso
  b7ca3ccdfe292e0466f2a62ffbeab18972a7c7f9 *en_windows_10_consumer_editions_version_1903_updated_sept_2019_x64_dvd_ef2f7737.iso
  7f0f671d2637cf5a1b919f5dc9c66067a0889bd0 *en_windows_10_consumer_editions_version_1903_updated_sept_2019_x86_dvd_f9bffbf9.iso
  
  consumer_editions jane njesoj me keto ne site https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10iso
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  Elion1 pëlqen postimin.
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  735226c61b36a29d48e1f56e3b0bc28b2384bc55 *en_windows_10_business_editions_version_1909_x64_dvd_ada535d0.iso
  3da966f15102e4de6d560fe9f3faa08f23843528 *en_windows_10_business_editions_version_1909_x86_dvd_3a5b8f60.iso
  9dc9cd4d956c51fdaa9ecd0f86fdf0a1e35526d9 *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x64_dvd_be09950e.iso
  05aae75b9843be9045e3737789d710dfce93984b *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x86_dvd_10bde8bb.iso
  
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ci fusin kote keta mo. 1903 e suportin deri me 2020 kurse 1809 deri me 2021?!
   
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  :)
  kete jave do fusin dhe 1909
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Eshte i sigurt instalimi? Apo do kemi ndonje problem?
   
 13. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  99.99999999999999% i sigurte
  e kam testuar vete
  clean install nga iso ne real pc

  ne msdn ka disa jave qe eshte leshuar
  ms e pa qe nuk paten probleme & e leshoi ne publik
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 14. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  45a99726f794b39b39999d00503f397dbaebb53f *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_dec_2019_x64_dvd_2c521206.iso
  904db57955b1bd81a87d8921f430f7ffe75572bf *en_windows_10_business_editions_version_1809_updated_dec_2019_x86_dvd_4c8420d6.iso
  cbfe03c3fc5fecc362064ddafeb301a5c1463e68 *en_windows_10_consumer_editions_version_1809_updated_dec_2019_x64_dvd_fd4eda84.iso
  a179db4503eac3fc96d5083d67dbdb8751d27584 *en_windows_10_consumer_editions_version_1809_updated_dec_2019_x86_dvd_0d85f7bb.iso
  
  c9106658a64e90f5b8192154488902c387723443 *en_windows_10_consumer_editions_version_1903_updated_dec_2019_x64_dvd_d2cb3398.iso
  ecdbc53ae704a6742bdc34194306491bde5970e8 *en_windows_10_consumer_editions_version_1903_updated_dec_2019_x86_dvd_d9abba0c.iso
  4ed1541eaa0f160e6ac5cd2c0f84b9023e74c675 *en_windows_10_business_editions_version_1903_updated_dec_2019_x64_dvd_b44bdf05.iso
  4c739b49cce0684da359451f91caa217e866dca4 *en_windows_10_business_editions_version_1903_updated_dec_2019_x86_dvd_60e32992.iso
  
  7f83032f47650dd22b9d49dc07d36ea113af7447 *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_dec_2019_x64_dvd_001f73f0.iso
  f187ec2996fa7fe186e499cca2f44d4018c4fb63 *en_windows_10_consumer_editions_version_1909_updated_dec_2019_x86_dvd_58d22b9f.iso
  674e520324f074eb235fa5e97b5c9280c3907d0d *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_dec_2019_x64_dvd_d16597e9.iso
  136d211a991510e77c2da598199a913513826d6b *en_windows_10_business_editions_version_1909_updated_dec_2019_x86_dvd_15114a59.iso
  
   
 15. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
 16. Alion

  Alion Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  13
 17. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  per ata qe akoma duan te perdorin win 7 te kerkojne ne google "Bypass Windows 7 Extended Security Updates Eligibility" ose te kalojne ne win 7 pro/enterprise (volume)
  Code:
  https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/how-to-get-extended-security-updates-for-eligible-windows/ba-p/917807
  Code:
  https://support.microsoft.com/en-us/help/4527878/faq-about-extended-security-updates-for-windows-7
  ps. dhe besoj se brenda vitit do dale/gjendet 0day qe do detyroj dhe userat e fundit te win7 te kalojne ne win 10
   
  Last edited: 14 Janar 2020
  wolf_mc12 dhe @science pëlqejnë postimin.
 18. simpatiku_

  simpatiku_ Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje grupi, shpresoj te jeni mire. Me duhet nje aktivizim i Wondows 10, nese mundet dikush te me ndihmoj faleminderit.
   
 19. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  https://support.microsoft.com/en-us/help/12440/windows-10-activate
  per me shume ne PM
   
 20. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]

  Code:
  https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/02/26/releasing-windows-10-insider-preview-build-19041-84-to-wsus/
  kjo do të thotë se jemi afër qarkullimit të versionit të ri ?

  :)

  iso
  Code:
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced
  ...mendoj se do jenë të njëjta me msdn si dhe radhët e kaluara
   

Shpërndaje faqen

Loading...