1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Windows 10 RTM (Final Edition)

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga ﴾.﴿, 30 Shtator 2014.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]
  MediaCreationTool : te jep mundesine te krijosh USB ose ISO me windows 10, jo vetem versione te ndryshme por dhe AIO x64/x86 ne 1 disk
  http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10  Official ISO download: shkarko versionin PRO/CORE & SingleLang
  http://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench
  http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10iso  http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/activation-in-windows-10
  Activating Windows 10 (Version 1511 or higher) using a Windows 7, Windows 8, or Windows 8.1 product key
  During the free upgrade, you can use a valid Windows 7, Windows 8, or Windows 8.1 product key to activate Windows 10(Version 1511 or higher). The following types of product keys are supported:

  • Product keys included in the packaging or the Certificate of Authenticity (COA) attached to your PC that came installed with Windows.

  • Product keys included in the confirmation email you received after buying Windows from an online retailer.

  • Product keys included in the box the Windows DVD came in.

  • Product keys you bought using Windows Anytime Upgrade or Get Genuine Windows.

  • If you bought a Windows 8.1 Pro Pack product key, you can use it to activate Windows 10 Pro.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Last edited: 17 Nëntor 2015
  Enis Mulaj pëlqen postimin.
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  hera e pare qe microsoft ben vertete surprize :eek:
  jo vetem leak nuk u be por dhe versioni 9 nuk ekziston :confused:

  le te presim cfare do na sjelle e ardhmja ;)
   
  adnan73 pëlqen postimin.
 3. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Megjithate duhet bukur.Windowsi pa start meny dukej i manget por shpresojm qe 10shi te jete dicka me i mire se 8
   
  Mena pëlqen postimin.
 4. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  o Bill prit more ta zhfrytzojm windows 8 niher , ndoshta nuk do ta instaloj windows 10 do pres tjetrin.
   
  Irfan Beluli dhe Enis Mulaj pëlqejnë postimin.
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  8 qe si puna e vistes

  kaloi pa u kuptuar fare

  se qysh nga 8.1 vajtem tek 10 , ate vetem microsoft e ben ;p
   
  Irfan Beluli dhe adnan73 pëlqejnë postimin.
 6. -TITAN!

  -TITAN! Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  windows 8 u kon sistem katastrofal,7 pak ma nom,sistemi operativ ma i miri per mu gjith ka me mbet windows xp.

  nuk po quditna se nuk e qiten windows 9 por e bonen 10qin tu e mor paraysh sikur me xbox qka bonen.
   
  Irfan Beluli pëlqen postimin.
 7. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Windows 8 i deshtun u kon. Nqofse Windows 10 e ka start menyne ateher ma merr mendja qe ka me pas shum sukses.
   
 8. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  aty jon tu u bo ndryshime kolosale , tu u munu me bo sa ma shum perditsime t'nevojshme , kta e bojkan punen e " start menu " shum problem , kurgjo s'prish pun nese e ka apo se ka start menu bile me ni modifikim t'vogel ne regjistrat e windows mundesh me shfaq vet ^_^ .
   
 9. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk e di pse e keni këtë mendim për Windows 8,unë përkundrazi mendoj se Windows 8 është shumë më i mirë se Windows 7,nëse për asgjë tjetër bile është më i lehtë,më pak e ngarkon PC-në.
   
  Last edited: 8 Tetor 2014
  Enis Mulaj pëlqen postimin.
 10. adnan73

  adnan73 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  505
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  48
  kur mujna me e mar me eprovu e pastaj me e komentu per perparsit dhe te metat e tij te shpresojm se eshte me i avancuar ne krahasim me w 8 kurse sa i perket w 77 eshte i mir po edhe mua me duket 8 ma i mir e kam 8.1 mir pom bon
   
 11. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  adnan73 pëlqen postimin.
 12. Enis Mulaj

  Enis Mulaj Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  windows 10
  shumë i bukur qenka
  edhe pse windows 8 është shumë i mirë
  ky (windows 9) qenka edhe ma i mirë


  Falimnderit për njoftimin
   
 13. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Gjithashtu flitet ne disa portale qe personat qe posedojn windows 8.1 kan mundesin te kalojn ne windows 10 falas si upgrade , kurse ata qe kan windows 7 do ti kushtoj rreth 30 euro , nuk eshte ende e konfirmuar gjithashtu windows 10 mund te instalohet me te njetat performanca sikurse windows 8.1


  Windows 10 System Requirements

  Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2
  · RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
  · Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)
  · Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver
   
  Enis Mulaj pëlqen postimin.
 14. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
 15. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  User's qe jon me windows 8.1 nuk do mund te kalojn free ne windows 10 bazuar ne te dhenat deri me tash edhe pse ma heret ishin disa te dhena te vogla , pra kush e ka windows 8.1 do te marr disa update si windows 9. Ndoshta do e provojm ket preview te windows 10 te shohim si duket.
   
 16. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,507
  Pëlqimet:
  1,138
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shume i mire eshte dhe 8 por thjesht nuk jemi familjarizuar.Dhe Windows XP do ngelet perseri nje nga windowsit me praktik dhe te mire :)
   
 17. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  se kuptova kete "windows 9"

  nga i ke keto informacione ti?
  plz post linkun official
  flm
   
 18. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  @﴾.﴿ , Nje nga moderatoret e microsoft eshte pergjigjur , kur i eshte ber pyetja se a do te jet free windows 10 per windows 8.1 users shiko me tej linkun e ke ketu
  Code:
  http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/windows-10-discussion/369f70f2-fabe-4f1c-a2bf-7e4038f170e1
  pastaj rrjedh pergjigjia e tij ketu qe tregon per update te windows 8.1 te njohura si windows 9

  Code:
  http://www.computerworld.com/article/2688806/leaker-claims-only-some-windows-8-1-users-will-get-free-windows-9-upgrades.html
   
 19. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
  thashetheme te cilat moren fund kur u prezantua 10
   
  Main pëlqen postimin.
 20. Main

  Main Anëtar Aktiv

  Postimet:
  469
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ndoshta , por microsoft ben cudira sa andej sa kendej , dhe tash e mbas do krijoj OS shpesh sigurisht per perfitime.
   

Shpërndaje faqen

Loading...