1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë win 2012 R2 DC'E - Smundem me bo login!!

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 17 Korrik 2017.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,435
  Pëlqimet:
  380
  Pikë nga trofetë:
  153
  mfalni per ket pytje teper t`thjesht, mirpo skam perdor shum windows server, mos t`them fare.

  Tani ideja esht qe me kthy ne windows 1 server te dedikuar, aty me instalu hyper-v, dhe me hap disa vps.

  Problemi qendron se direkt mbasi u bo rebuild ky server nga linux ne windows bona login ndrrova passwordin instalova hyper-v dhe e bona reboot serverin.

  Tani spo mundem me bo login nepermjet rdp, sa shtyp connect nuk nxjerr asgje esht njejt sikur tbohet session reset (passwordi pranohet nrregull)

  Mirpo mundem me bo login ne port 22 :confused: me tnjejtin username/password
  [​IMG]

  Di njeri se si mund t`lejoj qe tbej prap login nepermjet RDP ?!

  Faleminderit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...