1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Wifi nonostation m2

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Zeshkani200, 12 Shkurt 2019.

 1. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kam nje pytje a ka munsi prej wifis me marr rrjer me nonostation m2 pa kablla
   
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  465
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ka mundesi , por duhet te jet afer distanca pasi qe wifi routeri ne shtepia qe eshte nuk e gjune shume sinjalin ,tani edhe per nanostation eshte e veshtire qe te kete nje lidhje te forte te sinjalit.
   
 3. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nonostation kap nga larksija nuk e ka problem po si ta konfuguroj
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  465
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  43
  E di qka eshte nanostation me to punoj qe 6 vite ,po me e konfiguru thjesht e len Station mode edhe aty te security posht ja jep passwordin e wifi ku ke me u lidhe
   
 5. gento

  gento Anëtar Aktiv

  Postimet:
  180
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  33
  osht e thjesht shoku , mune te hulumtosh ne internet , un per vete ekam ndreq nga shtepina ne dyqan , rreth 2-3 kilometra osht
   
 6. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  A ka munsi. Me. Dit. A duhet me. I qit nJ aip a naj sen nese mundesh mem tregu me. Naj foto
   
 7. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per te konfiguru nanostation duhet te hysh ne browser dhe te shkruash ne url 192.168.1.20 dhe aty logohesh ne anten user.. ubnt pass...ubnt
   
 8. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po pasinte hy aty a duhet me i dhan ndonje ip per me marr wifi nga nje tplin ne larsi 1 kilometer.
   
 9. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese ke ndonje mundesi ta lidhesh pc me internetin e tel mund ta rregulloj un me team viewer
   
 10. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  168.
  169.254.160.61 qit ip po ma. Qet po spo me len me hin
   
 11. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Duhet te bosh antenen restart qe ta ket usernamen ..ubnt dhe pass ubnt
   
 12. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ktu mund te shikosh si te logohesh ne antene
   
 13. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  kam ber reset por ka munsi qe mac adresa eshte e bllokuar
   
 14. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  A mund te dergosh nji foto se cfare te shfaqet
   
 15. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  465
  Pëlqimet:
  135
  Pikë nga trofetë:
  43
  Problemin e ke se te duhet me i shkru IP statike ne laptop apo Pc qe je duke punuar per ta konfigurar ne menyre qe te kesh qasje ne antene,sepse pasi ta reset-ojsh nuk ka konfigurim ajo qe me te lshu DHCP ty.
  Kete IP te duhet ta shkruash ne Local Area Network 192.168.1.2 dhe subnet 255.255.255.0
  Pasi ta kryesh kete shkon ne Browser (Chrome etj) dhe e shkrune 192.168.1.20 ....user :ubnt , pass: ubnt
   
 16. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  a je aty a po hin
   
 17. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Veq nje. Wifi poma. Nxan me. Skanu
   
 18. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po me ate lidhu nese e di pass
   
 19. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  168
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  po pse veq 1 i kam edhe 30 ma ngat
   
 20. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ndoshta nuk e konfiguru mir, shiko dhe beje per wifi shpie se nuk e maj men mir se si behet po shiko ke konfigurimet dhe rregulloje
   

Shpërndaje faqen

Loading...