1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Wifi 5 Mbps......

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Frankeshtajn, 9 Prill 2019.

 1. Frankeshtajn

  Frankeshtajn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje forumi! Si jeni?
  Mund te me jepni nje mendim se po mendoj te mar wifi ne shtepi, dhe subjekti qe e sjell e ka 10 mije lek ne muaj me nje shpejtesi 5 Mbps me fiber optike. Si mendoni, ja vlen? Si eshte shpejtesi? Se une po mendoja qe te bleja dhe nje android box per ta lidh me tv qe te shikoja kanalet, po se di tani nese me kete shpejtesi do mund te kem probleme apo jo per te pare kanalet?
  Mund te me jepni nje mendim?
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,222
  Pëlqimet:
  740
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ajo qe ka rendesi per video eshte stabiliteti me i rendesishem.
   
 3. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  5 Mb/s problem nuk te mjafton , pasi qe ti e perdor wifi edhe ne telefona , pc e sene tjera jo veq per android box,nese instalon kanale hd ne android box ke ngarkese te madhe te rrjetit nonstop.
   

Shpërndaje faqen

Loading...