1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Whatsminer M3 BTC

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga albani99, 23 Prill 2021.

 1. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  A mundeni keto te dhena me mi kallxu ma teper a ja vlen me kete miner me punue tu llogarite harxhimet e rrymes dhe fitimi ...

  Power
  1950
  Hash Rate
  11,750.0 GH/s
  Mines
  [​IMG] Bitcoin
  Power cost per day
  $ 5.616
  Return Per Day
  $ -2.48
  Profit Ratio
  -45%
  Return Per Week
  $ -17.38
  Return Per Month
  $ -74.49
  Return Per Year
  $ -906.35
  Cost per GH/s
  $ 0.1149
  Payback period
  Never
  Annual Return Percentage
  -68%
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,562
  Pëlqimet:
  1,287
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po si po mendon ti kur ta qet return per day me - si thua ja vlen?
   
 3. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  ipollo g1 mini me duket me fitim. Eshte i vogel , harxhon pak edhe ben mining vetem GRIN coin. Kushton lire ($700) edhe perafersisht return investment per 90 dite. Them se ja vlen
  P.s mos i merrni shume per baze mendimet e mia se jam fillestar
   
 4. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  dmth spo ja vlejka minus po shkojka a
   
 5. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po
   
 6. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Payback period- never
  As investimin tek hardware nuk e shlyen kurre.
  Mund tma thush emrin e Minerit?
   
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  Whatsminer M3 BTC
   
  Bilal pëlqen postimin.
 8. Grenzoo

  Grenzoo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Investo ne Cloud Mining per 40 dite nxjer investimin
   
 9. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tek cila platform sygjeron?
   
 10. Grenzoo

  Grenzoo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une perdor nje personalisht ku kam bere dhe withdraw dhe cdo gje po ecen mire
   
 11. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mund te na e thuash cilen?
  Edhe cfare return rate ke pasur
   
 12. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  716
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  73
  Si thua @phoenix a ja vlen ? :p
   
 13. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  629
  Pëlqimet:
  256
  Pikë nga trofetë:
  83
  Rrezik eshte ne cloud mining ,shume here jane djege njerzt ,sidomos me ba me ra ne ndonje scam ti e blene kontraten per 6 muaj nje vit ajo mund te zhduket neser .

  Nje menyre e mire qe eshte qe disa muaj eshte modeli i monedhes Helium ,qe mundesh me ba mining me Wireless Access Pointa ,dhe nuk hargjojne rryme aspak sa nje adapter i telefonit.Sistemi i Helium eshte Proof Of Coverage,qellimi eshte me e lidhe te gjithe boten ne rrjet,ne Helium access point(wifi router) lidhen paisje te ndryshme IOT qe ka ne qytet.Sa me shume access point mrena qytetit dhe sa me i dendur qyteti aq me i madh fitimi.Ne Kosove .,Shqiperi , Maqedoni nuk ka hala asnje aktiv.Poashtu ka mungese globale dhe porosite behen disa muaj perpara.
   
  Last edited by a moderator: 23 Prill 2021
  Mr.Gh0$T, DarKr0x dhe Bilal pëlqejnë postimin.
 14. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
   
 15. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  629
  Pëlqimet:
  256
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po
   
 16. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Edhe nese nuk ka hotspot tjeter afer beke pak para $3-$4 ne dite. Me shume hotspote shkoka $50-$100. Qeka super interesante. Faleminderit Bushido
   
 17. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  629
  Pëlqimet:
  256
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nese nuk ka afer hotspota tjere s paku 2 duhet me i ble me i lidhe mes vete mbrenda nje distance spaku 300 m larg jo me afer.
   
 18. Bilal

  Bilal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  A ka rol shpejtesia e internetit?
   
 19. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  716
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ti e shok kujdes me fjalt se i bera tag qe te jepte mendimin e tij se ai mer vesh kuptoje mir fjalt ec tn qesh kot prp vazhdo me tujat se vetem te qeshuren kot di ta besh ti ! :D mbase si ke kembt tok ti dhe spo e kpt shakan ng e vrt ? nese se kpt prp ta them :) nk lodhem me ju un :D
   
  Last edited: 23 Prill 2021
  phoenix pëlqen postimin.
 20. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,662
  Pëlqimet:
  735
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ja vlen nese e ka nmendje me i perdor minerat per mu nxeh ndryshe jo :D
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...