1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

WhatsApp përditësohet dhe shton disa sticker për fotot

Tema tek 'iOS' e hapur nga beni20, 12 Mars 2018.

 1. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]
  WhatsApp ka lëshuar në App Store versionin 2.18.30 që sjell mundësinë për të personalizuar fotot që dërgojmë në chat, me disa sticker. E keni parasysh mënyrën e personalizimit të historive në Instagram me ngjitëse dhe GIF? WhatsApp ofron pak a shumë të njëjtën mundësi, por me imazhe që mund të dërgohen në chat.

  Të shtosh një ngjitës (sticker) është shumë e thjeshtë, mjafton të shtypni ikonën në formën e një emoji që ndodhet lart-djathtas dhe të zgjedhni një sticker që dëshironi. Ngjitëset që ofrohen për momentin, janë pak të limituara, por mund të bëni edhe kërkime midis pjesëtarëve të një grupi
   

Shpërndaje faqen

Loading...