1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Website m'bon redirect, zgjidhje?

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga NANO, 8 Gusht 2020.

 1. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje djema.
  Website po m'bon redirect, e kam marr ni plugin e kam scanu faqen i kam gjet do code e i kam hjek po prap i njejti problem.
  A ka naj zgjidhje?
   
 2. Alion

  Alion Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  13
  Shpjego pak me shum, ca ndryshimesh ke ber se fundmi, ku te ben redirect etj etj
   
  @science pëlqen postimin.
 3. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Mere komplet wordpresin copy paste ne desktop qite hape me naj editor dhe kerko ne projekt ctrl shift f : vendose emrin e domainit ku po te redirecton besoj se do ta gjesh ne kete menyr . Shpresoj te te ndihmoj kjo.
   
  D3LL4 pëlqen postimin.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  781
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ka qene nje teme ngjashme ketu e cila eshte zgjidhur. Problemi ishte perdorimi i temave nulled ne mos gaboj. Eshte thene kaq here rreziku i perdorimit nulled qofte i temave qofte i shtesave.
   
 5. Xhimi Prishtine

  Xhimi Prishtine Anëtar Fillestar

  Postimet:
  94
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ku te behet redirekt? ne ndonje web qe ka raklama? kjo mund te ndodhe pasi ti ke instalu plugine premium te cilat jepen falas, por ai plugin eshte hedhur me qellim falas qe tkapin sa me shume sajte, nga ai plugin ata kan akses te faqja jote te cilen e bejn redirekt ku te duan ata duke perfituar nga trafiku yt, nje keshille, mos perdorni plugine as theme qe hidhen free ne sajte koti.
   
  @science pëlqen postimin.
 6. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,060
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  duhet me e dit webin na qysh osht qe me pa nga po bohet riderekt
   
 7. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  453
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  53
  Puna osht qe une i gjej kodet e injektume
  Neper files edhe i largoj , gjith osht ni faqe tjeter qe bohet manej redirect , nuk osht gjith e njejta (mbasi ta largoj )
  Plugins kam shume pak
  T’instalum , edhe themen e kam t’bleme nuk e kam nulled !
   
 8. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  187
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  njeher me ka ndodhur mu e njejta , por problemi ishte te kompania e hostimit , mos perdor kompani te panjohur per host sepse ta keqperdorin hostin per qellime perfitimi per vete !
   
  @science pëlqen postimin.
 9. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  588
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  58
  ma shume gjase ke perdor theme nulled, po flas nga eksperienca... pa e heq themen kot e ke perpos qe te ben ridirect te dergon edhe trafic te ata personat qe e kan postu themen nulled
   
 10. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  173
  Vlla perditso pluginet , edhe shiko ne </footer> mos ke ndonje malware code , bonja update wordpresit.
   
  NANO pëlqen postimin.
 11. AlbaHost

  AlbaHost Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  13
  Ne phpMyAdmin tek wp_options base/home url aty duhet te jete injektimi shiko njer.

  Sinqerisht,
  Asdren L.
   
  NANO pëlqen postimin.
 12. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Atëherë personi që t'a bën këtë ka akses të editojë fajlet e tua.
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...