1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Webdesign html css

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga snuggi, 8 Nëntor 2019.

 1. snuggi

  snuggi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  201
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje gjithve

  jam ka e bej nje webdesign me html dhe css
  por tani du ta bej nje slidshow per Foto
  por desha te pyes a ka mundesi ta bej sa her fut nje Foto ne FOLDER ajo te shfaqet automatikisht ne slideshow
  si p.sh kto webfaqet e muzikav ato saher qe fusin nje muzik ne FOLDER-in er caktun ajo shfaqet automatikisht ne webseit

  sdi sa mund te jem i qart
  Faleminderit
   
 2. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  198
  Pikë nga trofetë:
  88
  Nrregull nje gje e till automatikisht behet nga ana a backendit per arsye se front endi mund te bej nje gje te till vetem statike
   
 3. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Vetëm me HTML dhe CSS, nuk ke mundësi, duhet të përdorësh edhe JavaScript që me funksionue ajo çka kërkon ti.
  Përshëndetje.
   
 4. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  602
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  58
  jo nuk mundesh me html sepse duhesh te updatesh codin i cili therret image-t
   
 5. f0xEr

  f0xEr Anëtar

  Postimet:
  31
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje ta rekomandoj naj webuilder!
   

Shpërndaje faqen

Loading...