1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Web statik vs dinamik !

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga networkcoder, 25 Nëntor 2015.

 1. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje ,

  E kam nje pyetje ne lidhje me web-faqe dhe kisha dasht nje mendim nga ana juaj.

  Pyetja eshte kjo: Nese nje klient kerkon qe me ja kriju nje web-faqe permbajtja e se ciles nuk ndryshon (d.m.th eshte vetem statike, ajo web-faqe perfshin vetem informata rreth asaj kompanie te klientit) a eshte ma mire me kriju ate web-faqe vet duke shkru kod p.sh me HTML dhe CSS apo me perdor ndonje CMS si Joomla apo WordPress. Cila sipas jush do te ishte me praktike.?

  Kaloni mire .
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,454
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me mire me wordpress.Ka dhe theme te thjeshta.
   
 3. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  HTML eshte me e mire, pasi qe edhe perdoret me shume nga kompanit qe e kan per qellim vetem prezantimin e kompanis
   
 4. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Per mendimin tim me mire beje me HTML dhe CSS
   
 5. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  vetem Html dhe css
   
 6. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Faleminderit shume, i vleresoj mendimet e juaja.

  Ju pershendes.

  Tema mund te mbyllet.
   

Shpërndaje faqen

Loading...