1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Web MultiLanguage ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga AVM Digital, 22 Qershor 2020.

 1. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam nje pyetje. Kam kriju nje website Ecommerce me 10 Page (edituara ne Elementor) dhe 560 Produkte ne gjuhen shiqipe. A ka naj mundesi qe kete ta fus ne 2-3 gjuhe ne menyre automatike?
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mund te integrosh google translate.
   
 3. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  262
  Pikë nga trofetë:
  73
  E pamundur, me google translate nuk te funksionon per SEO por per vizitoret ne faqe eshte mire.
   
 4. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  @tupac.al problemi eshte dhe per Cmimet sepse kur jemi ne MK duhet te jet me Denar kur jemi ne EU duhet tjet me Euro dhe kur jemi shqip me LEK
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  742
  Pikë nga trofetë:
  343
  Personi nuk referoi gjë per SEO
   
 6. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  262
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nese faqa juaj eshte e re, mesoi vizitoret vetem me monedhen EURO.
   
 7. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Nëse ke përdorur wordpress, atëherë mund ta përdorësh plugin me emrin Lingotek.
  Përshëndetje
   
 8. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
  @tupac.al me duhet per nje mikun tim me shume jo se e kam une vet personalisht! @dr_iton kam provuar shume here por qe spo i gjej zgjidhje nese me ndihmon mund te flasim dhe per cmim
   
 9. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Qfar gjuh programuse e ka web ?
   
 10. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  53
 11. muli1

  muli1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  8

Shpërndaje faqen

Loading...