1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje VPS te lire

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga coycol, 10 Shkurt 2016.

 1. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje
  A din dikush nodnje kompani qe ofron VPS te lire>
  nuk ka rendsi performancat, mund te jene edhe te ulta fare, vetem se te jene te lire
  Faleminderit
   
 2. kujtimkrasn

  kujtimkrasn Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  kerko naper forum se dikun esht e shenume ku ka free vps ma lir qka po do ma :)
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  linux apo windows ?
   
 4. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Per Linux ska me lire se OVH.
   
 6. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  FLM shum ... e ky http://www.serverhub.com/ a e ke provuar ndonjehere mos te jete fake
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo nuk e kam provuar.Kerko online reviews...
   
 8. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ovh ka 1 menyr rregjistrrimi qe esht pak e veshtir per ne shqiptart.
  mbas ovh un do tsugjeroja
  https://blazingfast.io/
  5€ po ja vlen.
  Se kam provu po shum nga ato qe njof e perdorin jo thjesht per website po edhe per forume t`mdhaja.
  + Anti DosS 980GB/s !
   
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  serverhub sosht fake osht oldschool :D dmth ka vite qe esht hapur. edhe perderi sa esht akoma hap dmth se sosht fake apo kompani e keqe.
  mirpo un se kam provu qe tjap informacione me teper.
   
  coycol pëlqen postimin.
 10. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Runabove.com qe 1 vjet e perdori i kom 2 VPS , edhe jom i sterknaqur per Download edhe Upload (850 shkon Download edhe Uplaod deri ne 700 MB )..
  20 GB HDD
  2 GB RAM
  3.7 GH
  Per vetem 2.50 Euro ne muaj !

  Ke edhe qmime me te larta edhe performanca me te mira !
   
 11. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Po e boj prap Reply pasi qe sod me paska ardh nje sms prej Runabove.com qe paska me u mbyll ose kalon ne OVH.COM  Greetings,


  Our RunAbove IaaS Lab has been a huge success as our users have deployed thousands of instances during its entire lifespan.

  Thank you very much for your contribution to this formidable adventure.


  Our community is now aware that its definitive version has been released on OVH.com a few months ago.

  Some of you have already deployed their own Public Cloud instances.


  The time has come for us to bring this Lab adventure to an end. By that we mean that RunAbove IaaS Lab underlying infrastructure in SBG & BHS will be shut down.

  Please make sure that your data is kept safe before we start the procedure. The final curtain shall be drawn on:


  Wednesday 17th February 2016 at 11:59 pm PST


  If not done already, you are more than welcome to migrate your VM from RunAbove to OVH.com Public Cloud.

  Please follow the instructions disclosed in this guide to make sure everything runs smoothly.


  Once again we cannot thank you enough for the invaluable contribution you have made to help us build the performant, cost-effective, flexible solution we know today.

  Which is why we will perform all necessary operations in order for your last month's consumption on RunAbove to be simply wiped out.


  Your OVH Customer Advocate will be in touch with you should you choose to migrate your workloads from RunAbove to OVH.com Public Cloud.

  We cannot wait to count you as an OVH customer and give back all the value you have helped us design.


  See you on the other side...


  Best regards,


  The RunAbove IaaS Team.
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Permes Public Cloud mund te hapet vps ?
   
 13. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Tek runabove zbohen blerje. edhe ket 2.50 euro do e kesh pagujt simas qefit tat ose per dicka tjeter por jo per VPS.
  thjesht projektet e ovh publikohen tek runabove ku mund tregjistrrohesh edhe tmaresh dicka falas nese kompania jep.
  per aq koh sa osht projekti i hapur do e perdoresh kur mbyllet projekti do shkosh tek ovh ta blesh nese do me e perdor.
  por gjat asaj kohe qe esht hap projekti tek runabove s`mban asnje pergjegjsi nese serveri jot fiket apo dicka tjeter. as nuk t`lajmrom kur do mbyllet projekti.
  edhe nuk mund ti sugjerohet dikujt per blerje.
  Esht vetem per developer qe marin vesh nga sistemet e linux edhe mund ti ndihmojn kompanis ne arritjen e qellimit qe kan.!!!
   
 14. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  arubacloud 1.20€ linux vps.
   
  coycol dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
 15. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Mos ja fut kot kur nuk din , sepse une vet i kom pas keto VPS dhe qdo muaj i kam paguar rreth 5 Euro per 2 VPS !!
  Blerjet bohen pa problem vetem qe nuk jan ne faqen kryesore pasi qe 1 muaj i ka larguar nga faqja kryesore !
  Pas regjsitrimit e ke mundesi me e bo blerjen e VPS !

  Code:
  https://cloud.runabove.com/#/add
  RunAbove ka qen kompani tjeter ndersa OVH tjeter , qe disa muaj jan partner ne mes vete , po si duket tani kompania ka vendosur te mbyllet dhe te gjitha aksionet i merr partneri i tij OVH !
   
  coycol pëlqen postimin.
 16. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Bruh xD ka koh qe merem me runabove sosht hera par.
  personi me siper mduket se kerkon vps jo kur ka qen runabove kompani nvete.
  se mduket ska qen. edhe po ka qen, do ket qen para ja 2-3 vitesh.
  [​IMG]
   
 17. arnity

  arnity Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  nese don windows mdoket ne amazon mun e merr 1 year free.
   
 18. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Po ti kqyre Daten kur ka bisedu me RunAbove !
  RunABove qe 1 muaj nuk osht tu bo me ble per klient te ri , dje e pash lajmerimin , ndersa une qe jom klient qe nje koh mundem sa her du me ble , bile dje e blejta 1 tjeter per her te fundit !

  [​IMG]

  RunAbove si kompani mbyllet me 17 shkurt dhe Aksionet e saj kalojn tek partneri i tij OVH , me te njetat qmime me te njetat performanca si te RunAbove !
   
 19. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  A kemi akses nprograme qe jon me fitu trafik p.sh hitleap apo traffichive?
  P.s nese e blej tash vps, kur t'mbyllet RunAbove ose kalon ne OVH a mundem mu kyq ende n'VPS apo mbyllet dhe duhet me ble prap?
  Faleminderit


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  coycol pëlqen postimin.
 20. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Prit deri sa te kalon ne OVH , pastaj e blen !

  Po ke akses ne te gjitha programemt - FULL AKCES !
   

Shpërndaje faqen

Loading...