1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

VPN Server Vetëm €2.99 në muaj

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga DardanDaci, 29 Maj 2020.

 1. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pershendetje

  Kam lansuar edhe një produkt tjeter tek dedi.al , Bëhet fjalë për VPN Shërbime.

  Qka është një VPN dhe pse më duhet ?
  [​IMG]

  Një VPN, ose Rrjeti Virtual Privat, ju lejon të krijoni një lidhje të sigurt me një rrjet tjetër përmes Internetit. VPN-të mund të përdoren për të hyrë në faqet e internetit me kufizime rajoni, mbrojnë aktivitetin tuaj të shfletimit nga hakerë dhe njerëz dashakeqës në Wi-Fi publik, dhe më tutje.

  Këto ditë VPN-të janë me të vërtetë të njohura dhe shum të përdorshme, por jo për arsyet që u krijuan fillimisht. Ata fillimisht ishin vetëm një mënyrë për të lidhur rrjetet e biznesit së bashku në mënyrë të sigurt përmes internetit ose t'ju lejojnë të përdorni një rrjet biznesi nga shtëpia.

  VPN në thelb përcjellin të gjithë trafikun tuaj të rrjetit, që është këtu ku përfitimet - si qasja në burimet e rrjetit lokal nga distanca dhe anashkalimi i censurës në internet - vijnë nga të gjitha. Shumica e sistemeve operative kanë mbështetje të integruar VPN.


  Pra, si ju ndihmon kjo? Pyetje e mirë! Mund të përdorni një VPN për të:

  Anashkaloni kufizimet gjeografike në faqet e internetit ose transmetoni audio dhe video.
  Shikoni media streaming si Netflix dhe Hulu.
  Mbroni veten nga vjedhjet në pikat e pavulueshme të Wi-Fi.
  Fitoni anonimitet në internet duke fshehur vendndodhjen tuaj të vërtetë.
  Mbroni veten nga logimi ndërsa përdorni torrente.

  Shumë njerëz këto ditë po përdorin një VPN për torrentimin ose anashkalimin e kufizimeve gjeografike për të parë përmbajtje në një vend tjetër. VPN është i dobishëm për të mbrojtur veten ndërsa punoni në një kafene ose vende publike.

  Dhe ku të blej një VPN ?

  Zgjedhje keni plot por ju preferoj që të zgjedhni DEDI.AL , sepse ju garantojm 100% në:

  Anonimitet 100%
  Dosjet[Logs] Nuk Ruhen 100%
  Shpejtësi e serverave 1GBPS/uplink
  Trafik Palimit
  Akcesim kudo në botë.
  Qdo Llogari ka SSL Certifikate 2048-bit enkriptim.
  Pagesa Mujore , Duke Filluar Prej €2.99

  Serverat e VPN janë të krijuar me OpenVPN , dhe qasja bëhet përmes OpenVPN Client
  Monentalisht kemi 6 Lokacione Aktive: Amerikë,Gjermani,Finland,Francë,Bullgari,Romani
  Do të shtojm Shqipërinë,Kosovën,Moldavine,Taivanin,Ukrainën [brenda 2 muajve]
  Qmimet jan solide dhe të lira fillojn prej €2.99 Mujore tek DEDI.AL
  Linku për porosi: https://my.dedi.al/cart.php?gid=13
  Për pyetje drejtohuni tek qendra e suportit: https://my.dedi.al/submitticket.php
  Qdo te mire :)
   
  G4SHI, miraxh, albhost dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  te sugjeroj te shtosh kosoven dhe shqiprine si location per vpn sa me shpejt sepse besoj se do kesh sukses

  urime per punen tende dhe pune te mbare
   
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  Prsh , shikoje postin ne fund e kam cek se do te shtohen kto lokacione.
   
 4. albhost

  albhost Anëtar

  Postimet:
  32
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  e shoh vlla thjeshte thash qe do kesh sukes kur ti shtosh keto locatione
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  #Update

  Kemi shtuar edhe nje pakete qe kushton vetem 1€ blerje e perhershme e VPN me lokacion ne USA.

  Pra ju paguani vetem 1€ dhe VPN do ta keni gjithmonë aktive sa te jemi ne online :)
  Link: https://my.dedi.al/cart.php?gid=13

  Cheers
   
  boni dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  shum sen i qelluar dhe i lir , ja vlen .... suksese.
   
  DardanDaci pëlqen postimin.
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ndonje statistik te kesaj pakete?
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  Trafik Pa Limit
  No Logs
  Mundesh me e perdor ne Android,iOS,Windows dhe MAC.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  3 euro per 6 lokacione? i ke ip residenciale apo pse po i mban kaq shtrejt?
   
 10. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  E rrespektoj mendimin tend , por po ta shikosh €0.50/muaj i bjen per nje lokacion gje qe nuk vlen te diskutohet kjo pune sa i perket qmimit , sepse met vertet kam kualitet ne sherbimet e mia qka e them ashtu dot del. Dhe po ta jap nje shembull konkret rreth kompanive te mdha si Nordi apo dikush tjeter se te gjithe ato kompani ju shesin trafikun dhe datat tuaja , kurse un perdor paguaj per trafik te paster qe klientet ta perdorin , pra dallon trafiku qe shesin ata dhe qe mund te jete dhe trafiku yt qe e perdor dikush tjeter pa dijen tende , dhe dallon trafiku i paster qe e perdor ti nga serveret e mi. Siq e kam cek VPN jan te krijuar me OpenVPN , me SSL 2048-bit encryption , per trafik te paster dhe no logs nese do provoje e ke 1€ LifeTime dhe shife :D
   
  Mr.Gh0$T, miraxh dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 11. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  sapo e morra :)
   
  DardanDaci dhe miraxh pëlqejnë postimin.
 12. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  E Gëzofsh !
   
 13. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  332
  Pëlqimet:
  122
  Pikë nga trofetë:
  68
  spo me vjen email per verifikim, e kam kontrolluar Spam :)

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 14. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Sapo e mora edhe une, sa vonohet konfirmimi?

  [​IMG]
  Code:
  https://ibb.co/L86nPqX
   
 15. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  980
  Pëlqimet:
  686
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pershendetje

  Porositë pranohen pasi që te verifikohen pagesat.

  Qdo te mire
   
  lumz pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...