1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

VOTONI... që projekti i studentëve kosovarë të përzgjidhet nga NASA!

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Shkodrani, 28 Prill 2015.

 1. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shtatë studentë kosovarë, tre nga UBT (M. Retkoceri, R. Maloku dhe T. Mehmeti) dhe katër nga Universiteti i Prishtinës (A. Plakolli, B. Mehmeti , Z. Bytyçi, A. Dushi) me projektin e tyre kanë hyrë në mesin e 15 projekteve, një prej të cilëve do të përzgjidhet në garën “Space Apps Challenge”, që është një program inovativ i NASA-s.

  Suksesi i studentëve tanë bëhet edhe më i madh, duke ditur faktin se në garë kanë marrë pjesë mbi 13.000 pjesëmarrës nga e gjithë bota, në 133 lokacione dhe 950 projekte.

  Pas përzgjedhjes së 15 projekteve finale, janë votat e qytetarëve nga mbarë bota që do të zgjedhin projektin më të mirë, që do të shpallet fitues në kategorinë People’s Choice.

  Projekti i emërtuar “Natev Explorer” ka zgjedhur sfidën “Volcanoes, Icebergs and Cats from Space” në kategorinë e problemeve “Earth”. Votimi do të jetë i hapur për 5 ditët e ardhshme dhe çdokush mund të votojë.

  Sot, ekipi nga Kosova me Projektin “Natev Explorer” e kryeson garën.

  VOTONI QË ATA TË MBESIN TË PARËT DERI NË FUND!
  VOTONI QË TA FITOJNË KËTË GARË!

  Linku për të votuar projektin Natev Explorer:
  Code:
  https://2015.spaceappschallenge.org/award/#peopleschoice

  p.s Kerkoj falje nese tema eshte ne vendin e gabuar.
   
  Gevio pëlqen postimin.
 2. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  +2 vota nga unë.

  Ju uroj suksese studenteve ...
   
  I famshi pëlqen postimin.
 3. AstritKS

  AstritKS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  273
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
 4. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Edhe pse vendi yne osht ne krize e ka probleme , megjithate ka shume te ri qe po punojn per me ngjall perseri Kosoven respekt per te gjith.
   
 5. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit per votat e juaja, gjithashtu paskam harru me cek ne postin e pare qe mund te votoni cdo dite nga njehere per nje projekt, kshtu qe luteni qe nese keni kohe ta beni ate cdo dite, dhe nese ka mundesi edhe ta shperndani, pasi qe projekti i dyte po afrohet shume shpejt me vota dhe po e ve ne rrezik fitoren e ekipit Shqiptar.
   
 6. Tanni

  Tanni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  103
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me than te drejten njo 7-8 her kom votu. veq kom hi ne firefox new private window edhe votojsha, masanej e hiqsha e qitsha apet new private window edhe votojsha.
   
  [email protected] pëlqen postimin.
 7. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tani e provova kete metode, mund te votoja sa here te doja keshtu, mirepo si vote vetem nje u numerojke, kshtu qe herat tjera ishin veq humbje kohe:(.
  p.s Vazhdoni te votoni pasi qe projekti i dyte po afrohet shume shpejt me vota dhe diferenca eshte shume e vogel, gjithashtu mos harroni ta shperndani ( mund te votoni cdo dite nga njehere )
   
 8. rockstar

  rockstar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  +1 nga un, ju uroj suksese kti grupi shpresoj ne fitoren e tyre. A ka mundsi te na tregosh me qfar projekti kan marr pjes?
   
 9. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit, gjithashtu mos harro te votosh edhe sot, pasi qe cdo dite mundesh nga nje vote, dhe kurre me shume se sot ju duhet ndihma jone pasi qe kane dale ne vend te dyte mirepo diferenca eshte shume e vogel.
  Sa i perket pyetjes tende shiqo lidhjen me poshte, atu me sa pashe gjindej edhe SourceCode i projektit.
  Code:
  https://2015.spaceappschallenge.org/project/natev-explorer-natural-events-explorer-project/
   
 10. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
 11. DuaFaqe

  DuaFaqe Anëtar Fillestar

  Postimet:
  75
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  +1 dhe Suksese cunave me Fitore
   
 12. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
 13. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit, dhe mos harroni qe keni te drejte te votoni cdo 24 ore, votimi zgjat deri te premten me 8 maj ne mesnate. Kshtu qe vazhdoni te votoni dhe shperndajeni sa me shume.
   
 14. I famshi

  I famshi Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Duhet vetemjöl ta Pelles apo?
   
 15. I famshi

  I famshi Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ta pelqej mendova per projektin?
   
 16. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk jam duke kuptuar se cfare deshiron te thuash.

  Gjithashtu anetaret tjere luteni qe te votoni sa me shume, sot eshte dita e fundit per votim dhe ekipi yne ka ra ne vend te dyte pershkak se ekipi nga "Bullgaria" nuk eshte duke lujatur fer dhe po perdore "Script" te ndryshme per manipulime te votave dhe ne kete menyre ka arritur te dalin te paret. Ju kisha lut te gjitheve qe sot te votoni masovikisht qe ti ndihojme ketyre studenteve qe te fitojne kete gare faqebardhe.
  Gjithashtu mos harroni ta Shperndani!!!
   
  valdrin fetoshi pëlqen postimin.
 17. valdrin fetoshi

  valdrin fetoshi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  260
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Po bejme me te miren e mundshme ;) :)
   
 18. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Code:
  YOUR VOTE HAS BEEN CAST!
  You have voted 6 times.
  
  Thanks for voting! Share your vote and encourage others to vote too.
  Djema votoni, sepse nuk ju kushton asgje.
   
 19. Gr@1ti

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  848
  Pëlqimet:
  146
  Pikë nga trofetë:
  88
  [​IMG]
  Votova edhe dy here tjera nuk po mundem ma .

  suksese ne vend te pare qenkan kosovaret
   
 20. Zyklon

  Zyklon Bitcoiner

  Postimet:
  3,500
  Pëlqimet:
  344
  Pikë nga trofetë:
  253
  Votova, tash jane +1600 vota perpara bullgareve, suksese !

  Si votova une +1600 perpara :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...