1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Vleresimi juaj per kete projekt

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Taboo, 10 Janar 2017.

 1. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  ai ke mesu ne fakultet apo me tutoriale ne internet ?
   
 2. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Po e kom cet qe bazat e Java i kom msu ne fakulltet . Pastaj JavaFX ,MySQL e tjerat i kom msu me tutoriale ne internet.
   
 3. l0rdkr0n0s

  l0rdkr0n0s Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Teknologji e vjeteruar. Provo laravel, mvc5, react js ose angular js
   
 4. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Krejt me koh vin njeri. Ndersa per teknologji e vjetruar sdi qka met thon let pergjigjet najkush qe osht pak i vjeter nprogramim, se per mendim tem gjith ka me vy naj applikacion per windows.
   
  sjamketu pëlqen postimin.
 5. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Num e mendoj aj qe aplikacionet GUI jon te vjeteruar por gjuha qe ke perdorur .
   
 6. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit. I kerkoj falje antarit me lart per keqkuptimin!
   
 7. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  Desktop application osht mos ja huqni me laravella, ska aspak teknologji te vjetrume ktu, mos e zbuloni ujin e next. Java si gjuhe programuese eshte nr 1 ne bote per nga popullariteti (raporte te 2016), pastaj JavaFX eshte teknologjia me e fundit e zhvilluar nga Oracle per Java pikerisht per pjesen e GUI-t. Taboo veq suksese, e bazat qe i ke mar prej Fatosit jon shum tforta, veq next.
   
  Taboo dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 8. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
  Taboo pëlqen postimin.
 9. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk mund te thuhet eshte vjetru Java sepse programimi nuk vjetrohet as njehere,krejt qka mund te ndryshohet edhe metoda e programimit ndersa baza mbetet e njejt.

  Nese shikohet jasht rajonit tone dhe nese dalim tek vendet me te zhvilluara si psh amerika ateher mund te themi se aplikacionet per windows jane vjetruar per shkak se po perdoren shume ipad dhe pasije tjera tablet.Kjo eshte nje pik negative per aplikacionet e tilla.

  Une personalisht nuk i mbesh software programuesit per aplikacione te PC apo windowsit ne kete rast.Une ju rekomandoj te vazhdoni me app developer sepse ka resurse me te.mira per perfitime.
   
 10. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shum , normal bazat prej Fatosit jon mar.
   
 11. blackBF

  blackBF Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  para do dite e pata ni pytje se a din najkush naj kur rreth programimit ne prishtin e msygjerun me msu online dhe mi sygjerun kto gjuh programuese JAVA , Javascript, PHP+MYSQL, Android Developer dhe faqen online per kurse udacity.com edhe kom fillu mesimet rreth JAVA e qe osht kysmet edhe kto tjerat mu mpelqej projekti yt un per veti e kisha bo edhe per telefon kit program me kon si ti pse jo kurr nuk i dihet ku dhez suksese nashta naj dit mrri edhe un e boj naj program haha kalofsh mir
   
  Taboo pëlqen postimin.
 12. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shum, problemi osht qe nuk di mobile programming se e kisha me bo qef. Gjithqysh qe mrrin kejt qka tvyn osht me ja perkushtu pak koh me e msu edhe mandej besoj qe krejta i bon.
   
 13. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Taboo tpergezoj per punen dhe suksese

  nese ke interes per per bashkpunim n tregun MK (n maqedoni) me lajmro kam rental.mk
   
 14. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dicka qe e kryen punen nuk si te jete e vjeteruar.

  @Taboo A ke pyetur se c'programe perdorin tani per tani? A jane ne cloud?
   
 15. Enkelejd

  Enkelejd Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Urime djali. Me lejo te bej 2 korrigjime.
  1)Te sygjeroj çmimin automatikisht kur zgjedh makinen per dhenie me qira .
  2) Perdor fjalen ""perditesim" ose "freskim" dhe jo fjalen azhornim.
  Pastaj te sygjeroj te besh edhe faqen web per Prenotim_on_line_me Karte_krediti ose duke perdorur form (kur zyra eshte e mbyllur)
  Diten e mire
   
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit per sygjerimet, por kjo ka qene para 1 viti e gjysme, tash me kan hup edhe files te ketij projekti.
   
 17. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Tkisha sygjeru me perdor github per mi rujt punimet e tua, gitlab nese don me i pas private
   
 18. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  502
  Pëlqimet:
  150
  Pikë nga trofetë:
  73
  Suksese me ka pelqy shumm :D
  Heres tjeter mundou te krijosh naj windows do keni shum fitime :) Gjithnje me kohen :)
  Edhe nje her te uroj shum sukses ! vazhdo kshu ;)
   
 19. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Yep gjithqysh, po n'at koh sa pata fillu me programim edhe nuk jom kon ne dijeni rreth github apo gitlab.
   
 20. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume :)
  Per qka e ke fjalen ketu: mundohu te krijosh naj WINDOWS?
   

Shpërndaje faqen

Loading...