1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Vleresimi juaj per kete projekt

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga urankajtazi, 16 Tetor 2016.

Tags:
 1. BlAcKod3r

  BlAcKod3r Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Great app bravo!
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 2. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, nje program shum mir i punuar unë per vete nuk pash ndonje te mete ne kete program.

  Suksese te kshilloj ne fillim me dal ne treg me qmime tvolitshme deri ta marresh nje BIG PROJEKT.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 3. BlAcKod3r

  BlAcKod3r Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje mos ke perdore undecorated Jframe nese po qysh e bone dragable edhe kto JOptionPane qysh muna me ja ndryshum psh background color ose diqka qishtu ?
  Thanks
   
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nuk e kom ba me Swing po osht e bame me JavaFX.
  Kshtu qe vet esht undecorated edhe pse mundesh me dekoru qysh dush. Kjo osht dragable se osht dritare (form) e veqant.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 5. BlAcKod3r

  BlAcKod3r Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Aha flm shum e nese e boj nje desktop app me swing edhe e i perdori undecorated Jframe qysh muna mi bo dragable ?
  thanks a lot
   
 6. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Per Swing nuk e di mirpo e gjeta ni tutorial shum i thjesht po doket provo.
  Code:
  http://www.codeproject.com/Tips/282494/Dragging-a-borderless-frame-in-Java
   
 7. Ellie

  Ellie Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Une te sugjeroj te mos e shesesh per momentin.
  Krijo nje Brand tendin me ate aplikacion dhe ke mundesi ta shesesh per me shume para.

  Suksese
   
 8. BlAcKod3r

  BlAcKod3r Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
 9. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
 10. BlAcKod3r

  BlAcKod3r Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Edhe a mundem me komuniku me ty se pom vyn diqka ne lidhje me DB a ki fb?
   
 11. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
   
  rilind_n dhe Taboo pëlqejnë postimin.
 12. rilind_n

  rilind_n Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Urime Uran, shum punim i bukur. Shum pune me mend :)
   
 13. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,106
  Pëlqimet:
  300
  Pikë nga trofetë:
  128
  Bukur shume edhe pse e shikova shpejt e shpejt dicka me ra ne sy tek raporti mundesh me shtu edhe dicka tjeter lloji i makines, tipi ...
   
 14. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Faleminderit.

  Faleminderit, i rregullova.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Sot, "mendoj" qe e perfundova komplet. ;)
  Faleminderit per perkrahjen.
   
 15. Barcelonist111

  Barcelonist111 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  379
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  - Projekt shume profitabil dhe shume i mire.

  Suksese.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 16. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]
   
  Gjer.g pëlqen postimin.
 17. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Qfar versioni te ubuntu e ki se un sa fillova te perdori 10.4.1 TLS ma shpejt se me windows edhe me shum developer tools
   
 18. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  E kom pas 16.04 LTS,
  po e heka e qita apet windows 7 se ubuntu po ka shum bugs sidomos me wifi edhe me lightdm.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 19. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Per wifi e kto nashti ki pas nevoj me instalu Thirdy Party Software qe del ne installation wizard. Arsyja e vetme qe e instalova esht qe kom pas shum virusa ne windows mpunojke shum ngadal Spyder IDE :p
   
 20. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Kom ba update sa kom mujt po rrjeti ma i dobt plus edhe mas qdo "wake up" te pc, u dashke me restartu network manager edhe lightdm, se wifi nuk bojke edhe do ikona nuk mi qitke.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   

Shpërndaje faqen

Loading...