1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Vleresimi juaj per kete projekt

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga urankajtazi, 16 Tetor 2016.

Tags:
 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nese din dikush sa perafersisht mundet me kushtu nje program si ky ?
   
  Last edited: 22 Tetor 2016
 2. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  ~70 euro /vit

  po te sygjeroj ta shesish pak me lire per mom paai te duhet te hysh ntreg.
   
 3. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po nese nje person vjen tek un edhe porosit qe un me kriju nje program si ky, sa muj me ja shit, jo kshtu per qdo vit po komplet ?
   
 4. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nese don mu marr seriozisht reklamo fb 5$
   
 5. manx

  manx Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Hallall tkoft per qisi ka nevoj Kosova djem veq vazhdoni per programim se ja vlen
   
 6. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Nuk di se sa e ke pervetesuar aplikacionin, do ishte mir qe ta beje edhe nje video tjeter dhe te shohim se çka ke ndryshuar dhe çka jo, sepse akoma po i verej disa te meta te cilat me pak kod rregullohen dhe nuk po i jap tani por pasi te postosh videon e ardhme.
  P.S. Te lutem mos i merr si kritika negative keto, mirepo si rekomandime qe ta letojne punen ne te ardhmen.
  Pershendetje.
   
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Disa nga permiresimet:
  1. Eshte shtuar mundesia per ndryshim te Fjalekalimit
  2. Nese nuk je "Punetore kryesor" nuk mund te fshish ose te modifikosh te dhenat e punetoreve tjere
  3. Si "Punetore kryesore" mundesh qe punetorit tjeter tia ndryshosh edhe Fjalekalimin
  4. Ruajtja e te dhenave tani behet ne Embedded Database (h2 Database)
  5. Edhe disa tjera qe mund te shihen ne video
  Qka kam ndermend me shtu/ndryshu:
  1. Tek grafiku me shtu mundesine e zgjedhjes se periudhes (6 muaj, 3 muaj ...)
  2. Tek TextField mbi tabelen per paisje te behet riaranzhimi i tyre ne menyre qe ti pershtaten emrave te kolonave  P.S. Pse nuk po punon ITShqip ne Tapatalk ?
   
  mrbajraktari1234 dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 8. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  392
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje shum pom pelqen mirpo bone me license programin puna qe ti 1 njeri kur tja shitsh aj mos me mujt me ja shit tjeterkuj sdi sa je tum kuptu
   
 9. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Faleminderit. Me licens besoj qe e boj, se di, mirpo niher te perfundoj krejt e tani kqyri :)
   
 10. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Një rekomandim të radhës tek funksionalitetet, tek kjo video verejta se kur shtoje p.sh. nje pajisje nuk u rifeskojke lista dhe gjithashtu duhet qe pasi ke shtuar pajisjen tekstboxet te shprazen, ato mund te popullohen prap nese ben redaktimin e te dhenave. Butoni azhurno nuk ka nevoj te ekzistoj, pra ai mund te hjeket krejt dhe nese don me azhurnue te dhena mundesh me e selektue nje rresht dhe pastaj popullohen tekstbokset, ne momentin kur ke selektual rreshtin mund ta paraqitesh vetem butonin ruaj. Pra varesisht se ne çka je duke vepruar mund te fshehesh dhe te paraqitesh disa prej butonave.
  Pershendetje.
   
 11. unikat007

  unikat007 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shume mire suksese
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Sa dit vonon me e ba ni si ky ?
   
 13. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  7-9 dit

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 14. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  300-400 euro.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 15. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Mir koka puna :)

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 16. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Mund te kushtoj dhe me shume. Me pak nuk bohet.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 17. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ne fakt kur e pash postimin 70$ ne vit aj e ka pas per qysh munesh me shit a vleren e ka ma te madhe 100% se programeret paguhet shume ne ditet e sotme per arsyen se shumica e njerezve mendojne qe eshte shume e veshtire por ne fakt se kan provuar kurr te mesojne . Sa per te shitur programim beje edhe per restaurant / dyqan / etj dhe pastaj reklamoji te gjitha per qmim 300-500$.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 18. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  450 euro ta llogarisish 50 euro diten. Ti llogarite me ba ne mire me kyt rrug edhe leje 400. Mrapa se e shet 300 sa me u njoh a tj pun :p
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 19. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Nje programues ne Shqiperi paguhet 10 euro/ ora. Tashi t'i i ben llogarite vete se ti e di me mire se sa kohe ke shpenzuar.
   
 20. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,566
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  243
  Deri 500 euro maximum me shum nuk shkon ky program shumica qe jan te interesum per ksi programi i bojn costum , dmth i porositin programerat me ja nreq ashtu me funksionet qe i dojn ata.

  Un tkisha preferu me kqyr ksi lloj programesh tjera se qfar funksione kan dhe qfar funksione nuk kan qe ti me i shtu ne programin tond dhe me e bo ma te veqant qe me tu shit ne treg.
   

Shpërndaje faqen

Loading...