1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Vizitat organike nga Google

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga albani99, 10 Shtator 2019.

 1. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kete qe po e kerkoj eshte ma thjesht zanat nashta se kallxon gjithkushi por se fundmi kam hapur disa faqe me Theme Premium , Plugina premium dhe me postime unike kam perdorur gjitha postimet SEO ku kam kerkuar Keywords te konkurenceshmerise me teper Low dhe Medium si dhe kam perdorur H2 fontin , H3 fontin Keywords i futur brenda artikullit ne disa rreshta si dhe tjera teknika. Kam bler pluginin qe tregon sa % e ke postimin SEO por pa sukses , jam ba teper nervoz pse ky deshtim katastrofik . A ndoshta duhet e muaj te pres vizitat e mundshme .
  Qe mundeni ndonje forme te juajen qe po perdorni me shpejt te kapni viztiat organike nga Google se marova kejt kam investu bejagi
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,779
  Pëlqimet:
  532
  Pikë nga trofetë:
  293
  Nuk e di nga sa kohe ke qe i je futur kesaj pune, por duhet te dish dicka qe seo nuk jane vetem ato taktika qe ti ke përmendur.
  Se pari nje faqe qe te rankohet mire ne google duhet te kete me teper se 6 muaj qe te shikosh se cilet vizitore te bie google, pastaj vazhdon ne baze te atyre qe te ka marre google me sy te mire dhe jo me ato qe ke qejf ti.
  Pastaj mendo pak qe ato plugins qe ke ti i kane edhe 100k vete tjerë, cfare do bej google?
  Nuk eshte aq e lehte seo mendo qe shume vete paguajnë kompani per seo
   
  aimilius pëlqen postimin.
 3. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mire do qe te ishte aq e thjeshte por nuk eshte aq e thjeshte. Pervec faktit qe guglli nuk nxjerr rezultate te njejte per te gjithe vizitoret, guglli qellimisht fut shume spam ne kerkime qe vizitori te rrije te beje disa kerkime qe derisa te gjeje ate qo do, dhe qe te detyroje ata qe duan te jene te paret ta blejne reklmama te guglli, pasi paraja eshte mbi te gjithela dhe guglli eshte biznes.
  Nejse asaj nuk kemi c'ti bejme.
  Tani sa per SEO jane shume faktore qe edhe vete guglli nuk i tregon se cfare jane se nuk do qe tja punojne.
  Personalisht nuk besoj se temat apo pluginsat luajne rol te madh. Normalisht qe kane pak rendesi por mua nuk ma mbushin mendjen. Pervec atyre qe tha poshnjari besoj se baza akoma jane beklinqet cilesore.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  ake provu me backlinks sepse keto jon kryesoret edhe keywordsat , nese ke investu qaq shum boni haram edhe pak pare blej nseoclark backlinqe 10k 50k edhe besoj qe shum kan met kry pun sepse backlinksat jon kryesor te seo.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 5. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit aneterave te mesiperm per pergjigjjet, po kam blere 15000 Blacklinsa deri tani vetem 5000 kam harxhuar
   
 6. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  tkisha than shtin pare nbacklinksa se sjon shtrejt , besoj qe tkryn pun.
   
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit vella per sygjerimin tuaj ,
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,779
  Pëlqimet:
  532
  Pikë nga trofetë:
  293
  Ke harxhuar 5k € apo backlink?
   
 9. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  backlinks more se 5k i blen 999999999999 miliard backlinks :v
   
 10. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  783
  Pëlqimet:
  491
  Pikë nga trofetë:
  143
  seoclerk i ka krejt bullshit , te penalizohet faqja.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 11. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  783
  Pëlqimet:
  491
  Pikë nga trofetë:
  143
  Nuk e di sa ke investu veq nese e ke nichen low , un ta rankoj per 1 muaj me paguan 300euro dhe jemi nrregull.
  Nese do me shkruj ne pm
   
 12. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  38
  hajde veq pak npm du met vet per qet nichen qka osht mem tregu se nashta une jom i interesum nese kam interes prej ksaj.
   

Shpërndaje faqen

Loading...