1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Virus ne Facebook, kerkoj ndihme

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga darkwolf, 23 Dhjetor 2014.

 1. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje Antar te itshqip kur po kyqna ne facebook po mi qet keto kishe PC ime eshte e infektuar dhe pom thot me instalu ESET online Scanner kur po e shkarkoj ESET online Scanner nuk po mundem me instalu se po thot qe eshte virus

  (Kjo po ndodh veq te nje llogari, tjerat llogari hapen)

  nuk po mundem kurqysh me hi ne profil a ka naj zgjidhje per kete problem ?


  1
  [​IMG]  2
  [​IMG]

  pas instalimit te ESET online Scanner, thot se eshte virus
  [​IMG]
   
  Last edited: 23 Dhjetor 2014
 2. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Provo skano kompjuterin me MalwareBytes Antimalware, shiko ne Add/Remove programs per ndonje program te dyshimt dhe fshije ate, shiko te Extensions te browser-it a ka ndonje toolbar apo ndonje vegel te dyshimt nese po fshij ato.

  Kalo mire
   
 3. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33

  i kam provu te gjitha kto qe po thu edhe MalwareBytes e kom me licens bile edhe ne PC tjera kam provu me hap po nuk bon, ktu thot me instalu ESET online Scanner po kur kur po e shkarkoj ata po del se eshte nje virus, e kam shkarku edhe nga faqja zyrtare e ESET por nuk mundet me fik problemin, kam kerku ndihm neper shum forume anglisht po nuk dishin thash mos din dikush ktu mem ndihmu
   
 4. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ky error a po te shfaqet ne fillim kur po kyqesh ne llogari apo ne fund kur po del LogOut.
  A po mundesh me hi ne llogari ?

  Provo skano me kete kompjuterin .

  http://eeur.trendmicro.eu/
   
  Last edited: 23 Dhjetor 2014
 5. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33

  kjo shfaqet si te hapi llogarin edhe nuk mundesh me hi ne profil kurqysh
  e kompjuterin e kom skanu po edhe e kam provu ne PC tjera edhe me proxy po prap i njejti problem osht
   
 6. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne qoft se eshte ky virusi i fundit qe po han si keksa shqiptart, per chrome me shum po infectojke por edhe mozilla nuk pshton keq, shko ne chrome://extensions/ dhe fshij add pluginat
   
 7. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  provo skano me qit program
   
 8. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  nuk ki qka fshin kur ska asnjo ky osht problem ma i madh kta spo munden me kuptu as ne forume anglisht
  ktu meniher si kyqesh thot qe pc e ki te infektume por une nuk e kam pc te infektume se e kam provu edhe prej tjera PC
  masanej thot me instalu Eset online Scanner kur e instalon ata nuk ta lejon Antivirusi se thot qe eshte nje virus edhe kshtu smunesh me hi ne profil hiq

  kqyre foton mire kur klikon per me shkarku eset online scanner e fshin antivirusi se eshte nje virus i fsheht(Eset online Scanner nuk po shkarkohet prej faqes Zyrtare) po prej nje linku tjeter
  e kam instalu edhe prej faqes zyrtare kta po nuk kryn pun

  te gjitha llogarit tjera hapen veq kjo jo
  [​IMG]
   
 9. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Provo kete metode shpresoj qe kjo do te kryej pune :


  Step A: On crhome browser click (CTRL + SHIFT + N ) to open an incognito window .

  Step B: Log in to FACEBOOK, ( in this step FACEBOOK will not ask you for a virus scan and it will work fine ) .

  Step C: Navigate to this link https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=devices&view , remove all the chrome saved browsers if you where stuck in chrome, (you can remove all the saved browsers which is better) .

  Step D: From chrome normal window click (CTRL + SHIFT + N ) check all the boxes and choose

  Obliterate the following items from: the beginning of time
  Hit clear browser data button, wait till finished . (its better you close FACEBOOK window before doing this step) .

  Step E: log in to your FACEBOOK account normaly , if you still stuck repeat the above steps and try to log in from http://mbasic.facebook.com, once you are logged in you can brows FACEBOOK normaly https://www.facebook.com .
   
 10. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33

  ma heret e pash edhe kta ne nje forum qe e kish shkru disa qe e kishin pas kete problem po edhe me incognito window del kshtu i njejti problem, ky tutorial u kan ne 2012 prap se prap spo kryn pun as kjo
   
 11. lo2mark3

  lo2mark3 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  ciilen po bashe kur u bllokove?


  • Trying to watch a "shocking video" from a post
  • Visiting a website that claims to offer special features on Facebook
  • Downloading a browser add-on that claims to do something that's too good to be true
   
 12. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  te lutem lexoje ma lart qka kam shkru se nuk osht asnjana prej ktyne qe i ke dergu ti se sjom as une asi qe nuk marrin vesh ne informatik me dit dej tash e kisha rregullu vet po thash mos po del najfar eksperti me me ndihmu
   
 13. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Provo hin me browser tjeter(p.sh Firefox) ne fillim kyqu nepermjet www.facebook.com nese nuk funksionon as kjo provo kyqu nepermjet www.m.facebook.com vetem ne Firefox jo ne kete browserin tjeter qe eshte duke tu shfaq errori.

  Nese arrin te kyqesh nepermjet www.m.facebook.com shko ne Settings-Applications dhe fshij te gjitha aplikacionet apo lojerat e dyshimta
   
 14. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Per me kan Ekspert i dickaje duhesh me e pas ate gje, Nje njeri ka thene, nuk mundesh me u bo mjeshter nese nuk ke vegla.

  Keshtu qe nuk jam antar i Fb dhe nuk kam qene asnjeher andaj nuk di cka te shtoi, vec desha tet tregoi nese me anti-virus qe ben scan nuk te gjen asgje dhe nese edhe nga kompjuteret tjer ta shfaq po te njejtin problem ateher ke problem me cookies te faqes se profilit tend, nese asesi nuk gjen zgjidhje mi dergo ne pm te dhenat dhe do e provoi sepse duhet te kete nje rrugezgjidhje spaku permes supportit te fb.
   
 15. WhiteLine

  WhiteLine Anëtar i Njohur

  Postimet:
  730
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje,
  Ja linku i supportit nga Facebooku:
  Code:
  https://www.facebook.com/help/292760454081612
  Poashtu edhe 1 klientit tim i ka ndodhur njejt qashtu, provo me ndonje kompjuter tjeter qe nuk ka antivirus dhe shkarkoje qat Esetin qe po ta sygjeron Facebooku, me ato e scanon dhe te ndreqet.
   
 16. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  Drejt me ju tregu te gjitha kto qe po thoni ju i kam provu por gjithsesi flm qe u munduat te me ndihmoni
  ska pas asgje me rendesi aj Fb vetem deshta ta zgjidhi kete problem po qe spaska zgjidhje edhe po e hapi fb te ri
  kam provu edhe ne PC tjera kam provu edhe me m.facebook.com e kam skanu edhe me f-secure e me gjithqka por nuk po zgjidhet problemi nuk e di pse
   
 17. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ska problem per kete arsye jemi ketu t'i ndihmojme njeri tjetrit. Nese e rregullon kete problem nese ki mundesi te na tregosh se si arrite deri tek zgjedhja e tij , ku ishte problemi se shume po me intereson :/

  Kalo mire
   

Shpërndaje faqen

Loading...