1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Video] NTFS & Share Permissions

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga Fannol Gashi, 24 Dhjetor 2014.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  E kam pa qe ka pas disa here kerkesa ne forum se cka jane si punohet dhe si funksionojn NTFS Permissions. Une vendosa qe ta beje nje video me disa informata elementare se cka jane si funksionojn dhe disa shembuj ne praktike se si duhet ti rregulloni.  Shpresoj qe dikujt do t'ju hyjn ne pune.

  Ju pershendes.
  F
   
  Last edited: 26 Dhjetor 2014
  BlackEagle, DemiB, PirateKS dhe 8 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Eshte publikuar video.

  Suksese.
   
  shkelqim12 pëlqen postimin.
 3. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume faleminderit besoj se do i hyj dikuj ne pune :p kam njohuri me keto por ne shqip disi kam deshire ti ndegjoj prej teje dhe besoj se edhe ndonje paqartesi do e largoj duke e shiqu.Kalofsh mire.
   
 4. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Shume faleminderit per kete video-mesim.Pune dhe mesim me vlere nga ana juaj per te gjithe ne.Vetem perpara dhe suksese

  p.s E kam nje pyetje ,ndoshta eshte e thjeshte por me interesoj me dit. Qysh e more ate IP adresen qe e shenove ne komanden Run dhe u qase ne Share Follder ?

  Kalo mire
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Eshte IP-ja e kompjuterit lokal, atij qe isha duke punuar Win8.1.

  Ate e gjen:
  Start - RUN - cmd - ipconfig

  Sent from my GT-I9192
   
 6. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Faleminderit shume per pergjigje edhe pse kete komanden ipconfig e kam pas te qarte edhe me heret.

  Kalo mire
   

Shpërndaje faqen

Loading...