1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Video] Gjerat Elementare ne Rrjeta

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga Fannol Gashi, 21 Prill 2013.

 1. arbnori45

  arbnori45 Anëtar

  Postimet:
  38
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  6
  Faleminderit shume, do me duhet per ne fakultet, shpresoj qe atje te bejme me shume pune praktike edhe pse nuk ndodh kjo ne universitetet shqiptare, kurse ketu te degjojme keto tutoriale.
   
 2. darkwolf

  darkwolf Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  33
  Flm
  shum mir qe po e ndan dijen me te tjeret :)
   
 3. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pun e mire, e spjeguar dhe e realizuar super veq vazhdo kshtu (Y)
   
 4. rebelisistemit

  rebelisistemit Anëtar i Njohur

  Postimet:
  928
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  48
  Cfare shkolle ben? Ku? Se mua as ne universitetin e Vlores ku studioja per IT nuk mi mesonin keto
   
 5. Tigerman

  Tigerman Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tashme e kam perfunduar shkollen e mesme. Kam qene ne Shkollë Teknike, drejtimi Informatikë & Matematikë, ndersa si land e kemi pasur "Rrjeta Kompjuterike".

  Me t'mira!
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  I shikova videot nga e para tek e fundit , shum ma mire se me hum koh me nje film :)

  Nqs dikush don te vazhdoje tutorialin ketu do i lutesha ta vazhdoje

  Konfigurimin dhe lidhjen e antenave (airmax pershembull) me antenen shperndarese te internetit .
  Veprimet me fibren optike , ngjitja kur kabulli mbaron me fillu me fibren tj si lidhen ,spliterat e fibres optike.
  E gjana tj ma avance pasi ato jan fiks sikur titullohet tema , gjana elementare :)
   
  M.L, Pjeter.B dhe Fannol Gashi pëlqejnë postimin.
 7. Njazidullaj

  Njazidullaj Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Shume te vlefshme
   
 8. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  788
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  flm shum
  po nuk po e shoh dhcp server hiq kerkun
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  @Fannol Gashi pata nje pyetje per ty ...

  Me qa di un porta gigabit e internetit i don te 8 fijet ne pun , edhe kam pa ubiquiti (edhe kompani tjera) me gigabit poe e ka rrealizu se dergon edhe korentin edhe internetin ne te njejten fije... dmth eshte e mundhshme edhe e qon porten 1 gigabit jo 100 mega .


  Un du te rrealizoj kete..

  - - Te perdor ca paisje me port gigabit edhe ti lidh ne nje bllok ushqimi 12v edhe kyt bllok ta lidhi me nje bateri qe kur ska drita te jet funksional rrjeti.
  A mund ta bej pa ndihmen e ndonje qarku te integrua elektronik .. a ka ndonej stil mekanik te thjeshte dmth ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...