1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Verrejtje : Hapat qe duhet te ndiqni para 1 gushtit.

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga DarKr0x, 16 Korrik 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Pasi hapa nje teme per te diskutuar rreth cmimit te btc kete periudh po hap kete teme per tju lajmeruar per kete event.

  Ne 1 gusht bitcoin mund te ndahet.
  Cmimi nuk dihet sa do te shkoje.

  Cfare duhet te beni ?!

  Para eventit :
  24 ore me pare dates 1 gusht mos pranoni dhe dergoni bitcoins. Mos mbani bitcoins ne exchange qe nuk japin private keys.

  Gjate eventit :
  Mos i besoni payments qe mund tju vijne pas dates 1.
  Mundohuni mos te beni asnje transaksion.
  Kujdes nga faqet e shumta scam qe do te perhapen rreth kesaj problematike pra ndarjes se btc.

  Mbani aq bitcoins sa perballoni te humbni !

  Dhe e fundit qe po e them perseri, beni BACK UP PRIVATE KEYS.

  Lus stafin ta bej kete teme sticky thread.
  Na prifte e mbara :)
   
  Skupi dhe armend.durmishi pëlqejnë postimin.
 2. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  585
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une ju rekomandoj ti beni exchange ne valuta tjera si psh etherium,pasi qe etherium mund te kete ngritje pas 1 gushtit.
  Deri sa njerzit te marrin besimin te investojne prap ne Btc,etherium mund te kete rritje.

  Pasi btc te ndahet ne dy pjese (ne dy rival) ateher interesimi ose do te jete 200% me shume ose do te jete minimal per shkak te rrezikut.

  Edhe pse eshte mire te marrim masa,une prap mendoj se btc do te kete rritje 200% brenda pak javesh pas 1 gushtit,pasi qe jo edhe pa qellim eshte marr data 1 gusht,me sa duket arsyeja eshte qe disa shtete tjera dhe Zvicra si shteti kryesor i qeshtejeve ekonomike ne Evrope eshte ne pushim duke perfshire edhe bizneset.
   
  Skupi dhe Mike pëlqejnë postimin.
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Harrova te cek source :

  Kete sapo po mendoja dhe une.
  Por gjithastu kam pare qe sa here btc behet crush te gjitha monedhat e tjera pesojne humbje...
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 4. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ka nje shoku im 7 btc ca duhet te bej me ato
   
 5. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,268
  Pikë nga trofetë:
  358
  Meqense eshte diskutim serioz, dhe behet fjale per shuma te konsideruara parash, atehere kjo teme ja vlen qe te behet ngjitese, qe te lexohet nga te gjithe.

  Tema behet ngjitese peraferisht per 1 muaj.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  I ke masat ne teme.
   
 7. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me shume gjasa nuk do te ndodh ndarja!
  Kjo qe po ndodh eshte pasoje se bitcoin u perhap shume dhe protokolli origjinal nuk i perballonte me transaksionet,keshtu lindi nevoja e permirsimit te kodit te bitcoin.
  Qe mos te zgjatem bitcoin eshte nje strukture demokratike dhe cdo ndryshim ne kod behte me votim midis programuesve dhe minatorve.Per te ndjekur votimet se cili protokoll ka me shume perkrahje i keni ketu => https://coin.dance/poli
  Deri tani Segregated Witness ka me shume perkrahje.(bip 148 eshte per ndarje).
   
  Skupi pëlqen postimin.
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
 9. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
 10. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Steem investoni se kam lexuar qe do kete dhjete fishim te shumes
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Secili ben cfare deshiron, kjo teme eshte hapur per te percjelle masat qe duhen marre gjate eventit te 1 gushtit me qellim qe mos te humbim btc.
   
 12. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  BTC prap ne ngritje ndoshta shkon ne 3000 dhe ndahet 1500 pastaj
   
 13. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
 14. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  418
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  interesante nuk e di se kush ishte nje anetar qe postoj nje kohe nje tutorial se si te bejm para me porno.. dhe po aty ne kete faqe generaltricks :p
   
 15. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,264
  Pëlqimet:
  630
  Pikë nga trofetë:
  258
  Un e kam pa shpernda
   
 16. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shoku a mundesh me mi sqaru pak qka jon kto per qka osht ka bohet fjal se nuk po i kuptoj nese ke koh ndoshta kish me ju ndihmu edhe antarve tjer, naj sqaro pak.
   
 17. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  221
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk kam kohe ti shpjegoj por po ju jap referencat
  1)Segregated Witness (SF) => https://bitcoincore.org/en/2016/01/26/segwit-benefits/
  2)UASF (BIP 148) => https://github.com/bitcoin/bips/blob/master/bip-0148.mediawiki
  3)Emergent Consensus => https://github.com/BitcoinUnlimited/BUIP/blob/master/005.mediawiki
  4)SegWit2x => https://medium.com/@DCGco/bitcoin-scaling-agreement-at-consensus-2017-133521fe9a77
   
 18. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  591
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  73
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sot ne dark dhe neser do e kuptojme :)
   
  wolf_mc12 dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
 20. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,567
  Pëlqimet:
  1,292
  Pikë nga trofetë:
  358

Shpërndaje faqen

Loading...