1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Verifikoni e-mail-in tuaj se a ju janë ekspozuar kredencialet!

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga dr_iton, 25 Tetor 2019.

 1. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Zakonisht, regjistrohemi në web sajte të ndryshme, çoftë për t'u anëtarësuar në ndonjë forum apo për të aktivizuar ndonjë aplikacion ose shërbim që neve e përdorim për qëllime tona.
  Kur përdorim e-mail ekzistues, duhet të kemi kujdes që të dhënat për kyçje të mos jenë të njëjta me ato që kontrollojmë mesazhet inbox.
  Për të ditur se a janë ekspozuar të dhënat tona të e-mailit tek palët e treta, mund të kontrollohet gjendja e e-mailit tek lidhjet vijuese.
  Nëse përgjigjet janë konfirmuese, atëherë, doemos duhet që të ndryshojmë kredencialet për të parandaluar çasjen e padëshirueshme tek të dhënat tona.
  Code:
  https://monitor.firefox.com/scan
  https://whatismyipaddress.com/breach-check
  https://haveibeenpwned.com/
  Përshëndetje.
   
  JetmirKs, Blerim R., DailyTeCh dhe 7 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...