1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Verifikim i Adsense pa PIN ne Shqiperi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga EddieN, 8 Shkurt 2020.

 1. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje,

  Pas disa hereve qe kam vendosur adresen ne Shqiperi, PINi nuk erdhi...
  Kam vendosur disa here adresa te ndryshme, shtepi, biznes etj dhe nuk erdhi kurre.

  Me sa duket nuk kam me mundesi per te kerkuar PIN te ri.

  Kam lexuar se pasi te digjen mundesite, ne disa shtete ke shansin ta verifikosh adresen me dokument zyrtar, psh Pashaporte.

  Problemi qendron qe ky opsion nuk me shfaqet. Kane kaluar mbi dy jave nga kur eshte derguar PINi i fundit dhe nuk e shoh gjekundi kete opsion.

  A ekziston kjo metode per Shqiperine? Mos duhet te kaloje me shume kohe nga PINi i fundit qe te shfaqet si opsion?
   
 2. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Update:
  E gjeta formularin qe duhet te plotesoj.
  Kam disa pyetje:
  A eshte ok nese bashkangjis skanim te pashaportes? Sepse tek pashaporta shqiptare eshte vetem qyteti, jo adresa e plote. A mjafton?
  A mund te bashkangjis me shume se 1 lloj dokumenti? Psh te bashkangjis pashaporten, karten ID, patenten.
  Kush esht dokumenti me i mire per tu bashkangjitur?
   
 3. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  dërgo nga llogaria e Adsensit një fotografi apo skanim të letërnjoftimit ose pasaportës, foto të një llogarie bankare ku në të të duket dhe adresa juaj, po pate edhe ndonje kartë automati (ATM card) me emrin tend akoma më mirë fotografojeni dhe atë dhe dërgoje.
   
 4. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Flm shum!
   
 5. Get up

  Get up Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  A e verifikove ?
   
 6. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jo, pres te kalojne 4 jave nga PINi i fundit pastaj te bej verifikimin
   
 7. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Update:
  Kaluan 4 jave nga PINi i fundit por seshte shfaqur asnje njoftim ku te me kerkoje te bej verifikimin me ane te adreses.
  A jeni te sigurt qe ekziston kjo menyre per Shqiperine?
   
 8. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Interesohu njeher tek posta se , 99.9% google i sjell madje mberrijne dhe ne shqiperi po pertojn te ti sjellin. interesohu tek posta kryesore.
   
 9. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Update Nr. 2
  Arrita ta verifikoja adresen me bank statement dhe ID card!
  Konfirmimi erdhi ne me pak se 30 sekonda nga adsense
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 10. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  Urime, dhe suksese befsh sa me shume lek, ki kujdes se google po penalizon shume kohet e fundit!
   
  EddieN pëlqen postimin.
 11. EddieN

  EddieN Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  8
  Faleminderit! Respekte
   

Shpërndaje faqen

Loading...