1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Verge,Tron,ADA,Digibyte :Mendimet e juaja apo hulumtimet e juaja rreth ktyre coinav

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Gameover888, 27 Janar 2018.

 1. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje te gjitheve,

  Ma merr mendja qe te gjitheve ju ka ra ne vesh dhe besoj qe te gjith shqiptaret qe mirren me crypto kan investuar sado pak ne keto 3 valuta qe te gjithe mendojm qe jane e ardhmja e cryptos
  E vertet eshte qe kan shum tokena ne treg dhe cmimi eshte vershir te rritet pa investime shum te medha mirepo dikush qe ka njohuri me te pergjithshme rreth ndonjeres ju lutem te na tregoj njohurite dhe hulumtimet apo sugjerimet qe ka degjuar rreth tyre
  1.Verge 0.09$ 14.5 MLD carculation supply Gjithsej MAX :6,555,000,000 XVG
  2.Tron 0.07$ 65.7 MLD carculation supply Ne Total, Max nuk e kan bere publike : 100,000,000,000 TRX
  3.ADA 0.60$ 25.9 MLD carculation supply Total:31 MLD ,,,,, MAX- 45.000.000.000 ADA
  3.Digibyte 0.05$ 9,7 MLD carculation supply Gjithsej MAX : 21,000,000,000 DGB


  E hapa kete tem per qellim qe secili mendim i njani tjetrin nau kish nevojit per njohuri me te thelle reth ktyre coinave
  qe ende jan te lira edhe ma merr mendja qe kan te ardhme te mir

  P.S Lus Adminin ose moderatoret qe nese kan mundesi ta bejne pinn kete tem sepse mendoj qe jane TOP4 Coinsat qe te gjithe kemi deshir te kemi te kemi njohuri per to!
   
  Valbonab pëlqen postimin.
 2. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Menidimi im eshte qe nga keto 4 monedha qe i ke ceke, vetem ADA-Cardano ka potencial me u rrite dhe me vazhdu ne top 10 monedhat.
  ADA-Cardano është një platformë e re dhe një protokoll i plotë Blockchain. ADA-Cardano synon të jetë platforma më e avancuar Blockchain e krijuar deri me tani, duke u prezantuar si GEN3, Bitcoin si GEN1 dhe Ethereum si GEN2.
  ADA-Cardano bazohet në një algoritëm konsensual POS ("Proof Of Stake") në vend të POW ("Proof Of Work") që aktualisht përdoret nga Bitcoin dhe Ethereum.
  ADA-Cardano ka një portofol në faqen e tyre zyrtare për ti ruajtur monedhat dhe quhet "Daedalus".
  Ekipi që qëndron prapa ADA-Cardano është plotësisht i trajnuar, pasi ata janë ekspertë në fushën e sistemit, sigurisë dhe teknologjisë së informacionit.
  Ekzistojnë tre organizata që kontribuojnë në zhvillimin e Cardano, të cilat janë:
  1. Fondacioni Cardano: një organ i pavarur i standardeve i bazuar në Zvicër që ka përgjegjësinë kryesore për të mbështetur komunitetin përdorues të Cardano dhe për të punuar me autoritetet në çështjet rregullatore dhe komerciale.
  2. IOHK "Input Output Hong Kong": Kompani udheheqese ne hulumtim dhe zhvillim e kriptokomonedhave, i cili ka kontratën për të zhvilluar platformën deri në vitin 2020. IOHK drejtohet nga Charles Hoskinson, i cili ishte një nga zhvilluesit kryesorë të Ethereum.
  3. Emurgo: Kompani japoneze e investimeve, e cila investon në kompani të reja dhe ndihmon kompanitë tregtare për të ndërtuar në zinxhirin e bllokut Cardano.
   
  Valbonab dhe NANO pëlqejnë postimin.
 3. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  25 Miliard tokena ne qarkullim , 45 miliard tokena gjithsej nuk e di si ka mundsi ksaj te ju rritet cmimi qe i bie qe
  Per tu bere 10 EUR duhet ta kete
  Market Cap 259 Miliard qe as Bitcoin nuk i ka aq ..

  Qka po mendon edhe tek keto qe thua ti nuk lun rol qmimi se qmimin e rrisin njerzit nese blejn ADA...

  Naj mendim tjeter i najkujt per Verge,Tron dhe DGB pasi jane ende lire..
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Tron eshte i mbi vleresuar.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 5. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  qka po nenkupton me ket pergjigjje i mbi vlersuar
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Publiciteti i tepert, ato announcments ditore qe nxjerrin etj ja kane rritur cmimin me shume nga cfare e ka realin.
  Kjo duket dhe tani qe po shofim nje rritje te monedhave dhe trx po fle :)
   
  immortal.boy dhe Bushido King pëlqejnë postimin.
 7. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Madje do po thojne qe edhe whitepaper e ka te kopjume jo te vetin origjinal Tron haha.
   
 8. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
 9. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  302
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
 10. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kompania Tesla qe e ka krijuar kete monedhe, ka qene gjithmone nje revolucion ne te ardhmen, eshte shume e avancuar ne teknologji, kaq!
   
 11. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  pa whitepaper akoma.
   
  Lenci mobile pëlqen postimin.
 12. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Tron ka goxha staff, por prej marketingut te tepert ka kete cmim, mendoj se do shperthej pasiqe ka shume volum te larte ditor.
  Whitepaper sbesoj se ka kopju pasiqe ka staf dhe mund te krijonin 1 vet. Gjithsesi ky nuk eshte nje rekomandim qe ti te investosh ne TRON (TRX) Thjeshte pritshmeri .
   
 13. Gameover888

  Gameover888 Anëtar

  Postimet:
  24
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nuk besoj qe eshte coin i Kompanis Tesla hiq valla me kan coin i teslas tash e kish cmimin on the moon
  perndryshe koka prej vitit 2014 llogarite ti vet tash...
  veq nje exchange (cryptopia) kshtu qe spamm 100%
   
 14. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
 15. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  Blerton pëlqen postimin.
 16. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  Blerton pëlqen postimin.
 17. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
 18. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Qetsohu vlla :D te gjithe kemi investuar ne monedha por nuk i kemi bere kaq shume publicitet.
   
  phoenix dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 19. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mos ndoshta po don me i ba Pump , ndoshta eshte vet krijues ose bashkpronar.
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 20. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Leni kto coins po BTC, BCC edhe ETH jan ka shkojn veq perpjet veq analizoni sidomos BCC ja :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...