1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Valt e telefonit!

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga aksham, 15 Janar 2020.

 1. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  48
  Tung, a ka mundsi me i ndru valt e tel psh prej KS me e nu nr e Gjermanis edhe kur t thiri me u lidh me valt e Gjermanis, se psh prej ks disa numra nuk muj me i thir me nr te gjermanis jan do nr si psh 148 qe jan t vendit e kur thiri prej ks thot qe nuk egziston ky nr ndersa prej gjermani funksionon, a ka naj mundsi qe prej ks me mujt me thir at nr e kam provu me + me 00 po nuk funksionon ndersa prej gjermani kur provoj funksionon!

  + roaming e kam on po prap nuk ban
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Mund të jetë problemi i postës së Kosovës që nuk ka dalje në ata numra, pra ata numra që tenton t'i thërrasësh ti, mund të jenë të dedikuar që t'ju qaseni vetëm prej zonës së shteteve nga Bashkësia Europiane, në mos vetëm nga Gjermania.
  Përshëndetje.
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 3. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po esht vetem nga gjermania edhe prej europe kam provu nuk ban vetem prej ne gjermani ban po a ka naj mundsi me mujt prej ktu me i thir ato numra, paguaj per ket sherbim
   
 4. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Po ka mundësi, nëse nuk e ke problem, mua nuk ke nevoj të më paguash asgjë, vetëm se zgjidhjen e ke në lidhjen vijuese dhe e kryen punën pa problem.
  Code:
  https://www.sipgate.de/
  Personalisht e përdori shërbimin e tyre por pa pagesë. Shiko se i ke edhe tarifat mujore të cilat nëse nuk gabohem janë nën vlerën prej 10 euro/muaj.
  EDIT:
  I gjeta edhe çmimoren e tyre:
  Code:
  https://www.sipgatebasic.de/flatrates
  Përshëndetje.
   
  @science pëlqen postimin.
 5. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  48
  Shum flm po nuk po e kuptoj kete mir, a mundem dmth prej ktij numri qe e kam un ktu se prej te ky nr qe e kam un duhet me bo thirje!
   
 6. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sapo na e dhe nje ide per teknlogjinë e telekomunikacionit dhe shpikjet e se ardhmes.
   
 7. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Jo nga ai numër nunk mundesh, mirëpo nga postimi im paraprak të kam sugjeruar që ta marrësh një numër në Gjermani (numrin e merr pa pagesë), pastaj aty mundesh me përdor tarifat e tyre flatrate që të bësh thirrje në cilindo numër në Gjermani por me numrin që e merr ti nga aty.
  Pra thjesht ti e ke numrin VOIP (voice over IP), e instalon një applikacion në telefonin tënd, p.sh. ZOIPER funksionon super, dhe duhet që të kesh internet në telefon WiFi ose edhe internet përmes kartelës së telefonit 4G, 3G apo më të dobët.
  Përshëndetje.
   
  @science pëlqen postimin.
 8. aksham

  aksham Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  48
  Flm shum per pergjigjen, po mu mduhet psh prej numrit qe e kam ble un ne gjermani prej atij numri me thir hiq pa shku ne gjermani
   
 9. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Prej numrit që e posedon tani nuk mundesh, askush nuk po thotë me shkue në Gjermani, hynë në faqen që ta kam postuar më heret, e merr numrin e ri, e instalon aplikacionin që ta kam rekomanduar, duhet të kesh internet dhe e bënë thirrjen si me qenë në Gjermani.
  Përshëndetje.
   
 10. forever

  forever Anëtar Aktiv

  Postimet:
  140
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  28
  Merr numrin tek website qe te kane cekur. Ik ne Gjermani, telefonoje personin me numrin aktual qe ke, thuaj kam nderruar numrin edhe jepi numrin qe ke marre tek website. Tashme mund ta telefonosh lirshem edhe kur te jesh ne Kosove
  Vetem kshu te zgjidhet puna.
   

Shpërndaje faqen

Loading...