1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ushton laptopi lenovo

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga berl01, 25 Shtator 2017.

 1. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  prsh. antar kam nje laptop lenovo por po ushton qfar mundet me qen me pastru e kam pastru
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,328
  Pëlqimet:
  785
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ndoshta i ka ardhur koha të nderrosh vedilatorin
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Fajin mund ta kete dhe kontrrollues i temperatures nese kontrolluesi nuk punon mire atehere mund ta ndeze vet ventilatorin edhe pse temperatura eshte e ulet.

  Shiko brumin e cpu gjithashtu dhe xhirimet e ventilatorit dhe freskon shume a nxjerr ajer te nxehte jashte.

  Nese ajri qarkullon mire atehere nuk eshte prblemi tek ventilatori.
   
 4. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  pershendetj nuk e di po nxjerr edhe ajr te nxet kur preki tek ajri i ventilatorit shum nxet.
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pastrimi mund ta ben kete nxehje ose tensioni i larte ose i ulet i korentit.

  E ka edhe nga vjetersia nese eshte i vjeter shume.
   
 6. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  viti 2011
   
 7. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  PO e pate pastru dhe nuk ka ndonje problem eshte normale qe ushton sepse duke e ditur qee eshte i vjeter prcesori si dhe pejeset e tejera nxehen me shpejt dhe nxehen me shume per mendimin tim eshte normal.
   

Shpërndaje faqen

Loading...