1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Usb file pi laptopit ne tv box

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga berl01, 16 Janar 2020.

 1. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Hello.si mundem ti barti disa file pi laptopit ne box tv me i shti.me usb
   
 2. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  58
  nvaret qfare jan a po mendon ti me instalu naj APK apo thjesht naj foto
   
 3. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Apk po prej laptopit mi qit ne box esht android box psh. Qdo aplikacion qe i instaloj ne laptop me fut ne box. me instalu prej box po ka shum virus apo kupton
   
  Last edited: 16 Janar 2020
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,262
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  nga laptop ne usb stick
  vendos usb ne android box edhe i kalon , kaq thjesht.
   
 5. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,367
  Pëlqimet:
  396
  Pikë nga trofetë:
  228
  Ose përpos USB stick, ke mundësi edhe përmes FTP file transfer.
  Përshëndetje
   
 6. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  o berl01 cfare apk aplikacioni don me qit prej laptopi ne android box si e ka emrin aplikacioni ..?
   
 7. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Impact qysh je shok po me usb stick une po du ne pergjithesi aplikacionet qe me duhen mu Laptopin se perdori e per ket arsye
   
 8. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  impact. E provova me usb stick ama nuk po hapet as nje file ne box
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet te kuptosh qe aplikacionet per laptop nuk mund te instalohen ne tv box
   
 10. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  58
  po po ngo ti ashtu duhesh me dit se prej llaptopi qe instalon ne windows ti box smundesh se nashta seshte support per android ki shum e sene qe sjan support keshtu qe per app te androidit duhesh me i shkarku me prapashtesen .apk un e kam nje usb me aplikacione tv edhe e kam shti ne usb cdo kujt qe ja hidisi tv veq shkoj e qeli usb e instaloj prej usb
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ketu duhet theksuar qe edhe tv apo box duhet te jete sistem Android.
   
 12. ILazz.Os

  ILazz.Os Anëtar Aktiv

  Postimet:
  214
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  qfar modeli eshte box ?
   
 13. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  847
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  58
  mu dok qe e pat fjalen per android
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ky është një problem shumë i madh. Shumë persona nuk i kuptoj, kërkojnë ndihmë por na duhet të bëjmë rolin e hetuesit. Nuk japin asnjë info për problemin që kanë. Ajo që kerkon hapsi i temës mund të ketë një zgjidhje të thjesht fare. Fute usb-ne në pc a laptop kopjon filet në usb. E heq usb nga pc dhe e futë në box tv dhe i instalon.
   
 15. berl01

  berl01 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  258
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Modeli esht mxq pro 4k android ILazz.Os
   
 16. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,350
  Pëlqimet:
  1,046
  Pikë nga trofetë:
  193

Shpërndaje faqen

Loading...