1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Urgjent

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga Memeti Basri, 19 Qershor 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
  1. Memeti Basri

Memeti Basri Anëtar Aktiv

Postimet:
    285
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
    Sapo ma bllokoi google kte web, une asgje skam bere, dhe deri tash kete problem se kam pasur..Si mund ta largoj kete block apo cfar eshte..Ju lutem me ndihmoni...

Ktu e keni nw screen shot... http://prntscr.com/bi9fsc

2. Alban16

Alban16 Anëtar Aktiv

Postimet:
    128
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    28
    Do kesh instaluar ndonje theme cracked me ndonje script apo plugin qe browserat e njohin si virus. Beji nje skanim websitit qe ta gjesh se ku eshte problemi .

3. Memeti Basri

Postimet:
    285
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
    Si ta bej o vlla ket skanim ?

4. Rrezart123

Rrezart123 Anëtar i Njohur

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    63
    Instalo Wordefence Security plugin ne Wordpress edhe mshoj niher scan kqyr qka pot qet.

Memeti Basri pëlqen postimin.
  5. ALBCODERS

ALBCODERS Anëtar Aktiv

Postimet:
    124
    Pëlqimet:
    46
    Pikë nga trofetë:
    43
  6. Memeti Basri

Postimet:
    285
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
  7. ALBCODERS

ALBCODERS Anëtar Aktiv

Postimet:
    124
    Pëlqimet:
    46
    Pikë nga trofetë:
    43
    po ti nje here kontrollo filet qe ke ne public_html
    pershembull hap disa file php nese shikon nje kod te cuditshem si ai qe kam postuar une duhet te pastrosh i here hostin.
    ke viruse ne faqe vllai duhet ta pastrosh nga viruset e dreqit.

Keto lloj virusesh perhapen ti edhe sikur ta fshish nga nje file mbas ndisa minutash krijohet perseri sepse eshte infektuar gjith serveri te gjitha filet php.

Shkarko nje here kete ktu http://www.php-beginners.com/solve-wordpress-malware-script-attack-fix.html?aid=372&sa=0
    hiqe nga zip ngarkoje cleaner_2.10.php ne root ne menyre http://www.sitiyt.com/cleaner_2.10.php

por para te gjithave mer nje backup te wp-content.

sa site ke ne kete host nese ke shum duhet gjetur menyra me e veshtire nese nuk ke shum site

e perseris prap menyren time e kam postuar edhe ne nje tem tjeter.

keto ti besh nese nuk zgjidh gje me ate linkun qe te dhash.
    1. hape ftp dhe shkarkoje ne kompjuter kartelen uploads e cila gjendet ne wp-content.
    nese ke ndonje theme te modifikuar shkarkoje vec qe ta pastrosh manualisht nga viruset

2. shko ne phpmyadmin tek databaza i sitit dhe exporto databazen ne formatin sql

3. Shkarkoje wordpressin e ri nga wordpress.og

4. Ngarkoje wordpressin e ri mbase je i sigurt qe ne ftp nuk te ka ngelur asnje file php dhe instaloje perseri
    me nje databaze tjeter.

5. Ngarkoje folderin uploads ne wp-content te wordpressit te ri (te jesh i sigurt qe nuk ka asnje file php ne uploads)

6. shko perseri ne phpmyadmin kliko ne databazen e re ku ke instaluar wordpressin e ri dhe kliko mbi import me pas mere filen SQL qe ke ne kompjuter qe e more ne fillim dhe importoje kaq eshte.

pastaj fillon e shikon cilat plugine mungojn dhe i ri instalon por te kesh kujdes mos te instalosh ndonje plugin nulled qe ke pasur me perpara

mbase i ke ber te gjitha mos harosh te ndrosh te gjitha passwordet e serverit root cpnale plesk cfardolloj te jet

Last edited: 19 Qershor 2016
    boom3rang dhe Memeti Basri pëlqejnë postimin.
  8. Memeti Basri

Postimet:
    285
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
    Nuk mundesha pa te falwnderu vlla per kte shkri kaq te bukur dhe te sinqert, por ma ben hallall qe je lodhur, vec nga kjo ti qe ke shkruar une nuk kuptoj asgje, pra nuk mundem ta bej nje gje te tille, nuk di si ta bej..flm edhe njwher per mundin..
    Vec e di se e mora plugin wordfence dhe ja bera nje scan, dhe i bera delete disa file qe mi shfaqi ki plugin me te kuqe si bad URL dhe i bera delete, dhe prap ja bera googles nje report kerkes..edhe me sdi cfar me shume te bej...thjeshte jam dorezuar..

ALBCODERS pëlqen postimin.
  9. ALBCODERS

ALBCODERS Anëtar Aktiv

Postimet:
    124
    Pëlqimet:
    46
    Pikë nga trofetë:
    43
    jam une pergjumesh 24 ore ne kompjuter dhe me eshte ber mendja wordpress,me duket sikur gjith kan wordpress :) po deshe me dergo ne mail te dhenat ta kontrolloj une sitin cfare do lloj scripti te kesh.
    [email protected]

10. beni20

beni20 Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,616
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    78
  11. Memeti Basri

Postimet:
    285
    Pëlqimet:
    29
    Pikë nga trofetë:
    28
  12. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,670
    Pëlqimet:
    512
    Pikë nga trofetë:
    208
    Ket faqe e kam pa me dal vetem neper webe qe jan phishing :/ ose kur DMCA i bllokon. prap se prap dmca s`nxjerr ket faqe. ose kur i ka maru ssl.
    spo them qe je tu perdor phishing. varet kush e ka pas domainin para teje dhe si esht perdor. Gjithashtu varet ca scripti po perdor nweb. ska rendsi nese scripti esht cracked apo nulled. ka rendsi se cfar informacionesh kerkon ai nga vizitori.!

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...