1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Under Developer

Tema tek 'Programim' e hapur nga und3rc00d3, 5 Dhjetor 2019.

 1. und3rc00d3

  und3rc00d3 Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ofroj sherbim rreth krijimit dhe menagjimit te uebfaqeve.
  Krijimi i uebfaqes behet duke u bazuar ne iden ose projektin tuaj.
  Jam i gatshem per krijimin e qfardolloj uebfaqe qe ju nevojitet.

  Tel. 049412200
  Email. [email protected]
   
  RexhepS dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
 2. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  941
  Pëlqimet:
  650
  Pikë nga trofetë:
  173
  Na posto ndonje punim tendin ke portfolio ?
   
  und3rc00d3 pëlqen postimin.
 3. und3rc00d3

  und3rc00d3 Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ata qe kan nevoj per ndihma te vogla rreth uebfaqes tyre apo ndonje ndihme ne kodim jam i gatshem tju ndihmoj pa pages.
   
  bofy pëlqen postimin.
 4. Erald Gjeli

  Erald Gjeli Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Mund te me ndihmosh me nje faqe livesport http://freestreams-live1.com/espn-1/ si mund te ja marr linkun m3u8 se e ka te bllokuar dhe kush plugin me ben pune ne faqen time wordpress te luaje ate linkun
   
 5. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  28
  bofy pëlqen postimin.
 6. Erald Gjeli

  Erald Gjeli Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit, mund te ma tregosh metoden si ja more ne inbox?
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Jam i interesuar per dike qe din me ba 1 webfaqe qe kur vjen nga x referral te hape 1 version tj te faqes (komplet ndrysh perfshi content edhe foto ) ndersa ne cdo rast tj te shfaqet 1 faqe tj e rregullt.

  E kryen dot ? (shembull nk te jap dot por besoj esht e qart ideja)
   
 8. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese qeky x referal ka nje id ose nje parameter tjeter psh username ne index page e krahason se qikjo id ose username a gjindet me nje tabele në një databazë ku jane qeta referals nese po bane redirect me nje web tjeter ku deshiron ti.
   
 9. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ti do vetem pjesen qe i jep drejtim te caktura per ate faqe, apo kete plus 2 faqet tjera?
   
 10. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  28
 11. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Jan ca tu huj se kan webin kshu

  mjeksi.com/kura-kancerit.html
  kur e hap nga fb shkon ne nje faqe bitly prsh edhe ban redirect aty edhe hap porno , ndersa me e marr copy paste at link hap kuren kundrejt kancerit.. eshte e papame sa mire kan arrit me e ba

  lexoje siper si funksionon .
   
 12. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  kjo qka po lyp ti ma shum po doket si script si ato qe kan qen per share linkun me foto mirpo kjo qenka ma e avancuar
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo behet nepermjet .htaccess por nuk kam kohë të kerkoj per kodin
   
 14. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  nk e di qa eshte , shum jemi ka e kerkojm nqs dikush munet me ba siq e kerkojm jemi gati tbajm marrveshje me ble.


  shum shok tmit web developer jan mundu me ba por sja kan arrit
   
 15. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mund tjua bej por me duket absurde si facebook e lejon pornon?

  Nen dijenine time fb ka crawler dhe ne momentin qe ti hudh link fb merr source dhe e perpunon.

  Me ndihmon me nje shembull live? Ku ta shoh vete si funksionon
   
 16. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Dicka e thjeshte pa pagese ne PHP:

  PHP:
  <?php
  if (preg_match("/facebook/i"$_SERVER['HTTP_REFERER'])) {
     
  // Ky vizitor vje nga facebook. Dergoje aty ku do ti
      
  header('Location: https://link1.ltd');
  } else {
    
  // Ky vizitor vje nga nje referues tjeter ose e ka shkruar linkun vete. Dergoje diku tjeter.
      
  header('Location: https://link2.ltd');
  }
  ?>
  KUJDES. Rrezikoni bllokim nga FB.
   
  Universal dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 17. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Ideja esht e njejta url. jo url te ndryshme
   
 18. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  PHP:
  <?php
  if (preg_match("/facebook/i"$_SERVER['HTTP_REFERER'])) {
  // Ky vizitor vje nga facebook.
  include "TEMPLATE-1.php";
  } else {
  // Ky vizitor vje nga nje referues tjeter ose e ka shkruar linkun vete.
  include "TEMPLATE-2.php";
  }
  ?>
  Kete kod e perdor si te duash ti.
  Nqs deshiron dicka me shume se kjo athere organizohu me veten tende fillimisht.
  Ji i qarte ne ate qe kerkon dhe formulo/gjej nje shembull ekzakt per ate qe do te besh.

  Pasi te kesh bere gjith kto me shkruaj dhe e bejme. Normalisht kundrejt pageses qe do flasim pasi te kuptoj dhe un ekzaktesisht cfare do te besh ti. :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...