1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ubuntu 10.10

Tema tek 'GNU/Linux' e hapur nga southSide, 16 Shkurt 2012.

 1. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje,
  desha ta mar nje propozim se cilin version te ubuntus ta instaloj.
  11.10 e kam perdor por nuk me pelqej hiq ndersa me heret e kam perdor shume pak 10.10 dhe me ka pelqyer.
  Si ju duket juve ky version, a ia vlen ta instaloj?

  :)
   
 2. WhiteLine

  WhiteLine Anëtar i Njohur

  Postimet:
  730
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  10.10 ma e mira koka :)

  Lexoje kete:
  Code:
  http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1760774
   
 3. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ja vlen ta instalosh 10.10 se paku per mednimin tim.
   
 4. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  Po ashtu , edhe unë ta propozoj Ubuntu 10.10 pasi që shumica e përdorusve pëlqejnë më shumë këtë version sesa versionin e fundit Ubuntu 11.10 .
   
 5. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  faleminderit shume per pergjigjet, e instalova, mirpo nuk po muj mu konektu ne internet.
  E krijova nje DSL connection me username dhe password mirpo nuk po konektohet. Qka mund te jete problemi ?
   
 6. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  <a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=pGUSNLpe1Ec&feature=related" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=pGUSNLpe ... re=related</a>
   
 7. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ashtu e kam kriju edhe une qysh e kam cek edhe ma lart, mirpo prap spo bon, nuk po konektohet.
   
 8. Arditii

  Arditii Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  73
  Qfar po te shfaq?
   
 9. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nuk po shfaq asgje, aty po tregon qe kabllo nuk eshte ngjite, mirpo kshtu eshte gjithqka ne rregull.
   
 10. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  A e ke pasur te instaluar mee heret ate pc me ndonje linux ?

  Sepse ka mundesi qe nuk ta njeh kartelen e rrjetit :D dhe nuk te konektohet.
   
 11. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  jo, kjo eshte hera e pare qe e instaloj ubuntun ne kete laptop.
   
 12. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a keni pergjigje, sepse me duhet urgjentisht, faleminderit :)
   
 13. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Te duhet urgjentisht mirpo nuk po ta njef karteln e rrjetit, futu ne web zyrtar te firmes se pllakes tuaj dhe shikoe a e ke per OS linux drivera nese po ia ben download driverin e LAN-it nese jo te duhet me blejt nje lan card qe perkrah OS linux :D
   
 14. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  falemnderit sg1 per pergjigje, por me sa kerkova askund nuk paska drivera per linux ne faqen e Asus-it :S
   
 15. acceeppT. =).

  acceeppT. =). Anëtar Aktiv

  Postimet:
  363
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  16
  gjithashtu kam 4vite qe perdori ubuntu 10.10
   

Shpërndaje faqen

Loading...