1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje UBT vs Riinvest

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga extraordinario, 28 Prill 2015.

 1. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje anetar te IT Shqip.

  Kom pauzu per 1 vit e tash po du me hi ne njeren prej ktyne kolegjeve apo universiteteve.
  Deshta me dit prej juve cila esht ma e mire dmth te cila kom mundsi ma te mira studimi ne shkenca kompjuterike.
  Nese dikush eshte ne njeren prej ketyre universiteteve a mundet me mi cek lendet qe mesohen ne semestrin e 1 dhe 2.
  Gjithashtu deshta t'ju pys a ka drejtim ne Kosove per film dhe produksion dhe ne cilin universitet alikohet ky drejtim.

  Faleminderit.
   
 2. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Sa i përket pyetjes sate po jap unë një përgjigje, mirëpo pra zgjedhja mbetet e jotja.
  Në UBT ligjerohen keto lende dhe si gjuhe programore baze eshte JAVA
  Code:
  http://www.ubt-uni.net/?cid=1,275
  Ndersa ne RIINVEST gjuhe programore baze eshte C#
  Code:
  http://www.riinvest.net/?page_id=126
  P.S. Shfletoni pak ne faqe te kolegjeve para se te beni pyetje.
  Pershendetje.
   
 3. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  Vet jam duke i vijuar studimet ne UBT, te preferoj ta zgjedhesh UBT.
   
 4. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Me çfar të drejte i preferon përgjedhjen UBT?
  Ku din ti se çka spjegohet ne RIINVEST?
  P.S. Nuk mund ta sugjerosh dikënd për një vend të caktuar vetëm pse ju personalisht jeni aty. Gjithëherë nga përvoja e them që kur kam dashtë me krahasue diçka, më është dasht që të kam njohuri për së paku të dy anët.

  Përshëndetje.
   
 5. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  Une po flas per dicka qe jam duke studiuar, edhe ne RIINVEST kam qene 2jave per te pare se cfare ekzakt spjegojne ne ligjerata, prap se prap mua me pelqejne studimet me shume ne UBT, cdokush e ka mendimin personal :) Se fundja as UBT as RIINVEST nuk jane te miat por thjesht i sugjerova :)
   
 6. as1zo

  as1zo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  215
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  le se dole ndell se e jotja te koka ubt-ja hahahahahhhaa
  stafi mfal per spam po lukthi mvlojke mos me shkru qit koment :p
   
  ArditS pëlqen postimin.
 7. extraordinario

  extraordinario Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit t'gjithve per pergjigjejet, do mundohem te gjej sa ma shum info rreth ktyre dy kolegjeve. Nese dikush ka informacion per pyetjen e dyt
  mos te heziton me m'tregu.
   
 8. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ndoshta pak me vonese por ju drejtohem por nese ke deshire deshiron me dal ekspert ne kete lemi shko lirisht riinvest.Arsyeja?Nuk pranohen me shume se 60 studenta ne vite kriteri i larte nuk mundesh me kalu asnji provim pa mesu.Pastaj nese nuk mundesh me pagu ne riinvest e ke deri pasi te diplomojsh me kthy huane per 36muaje 0% interes pasi thuhet qe rreth 98% qe diplomojne punesohen ne kete kolegj http://www.riinvest.net/?page_id=767
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 9. WizardD

  WizardD Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Sa kushton viti ne riinvest?
   
 10. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per ata qe aplikojn ma heret ka qene 950euro po tash nuk e di kerko ne faqen www.riinvest.net ndoshta gjen diqka
   
 11. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. WizardD

  WizardD Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13

Shpërndaje faqen

Loading...