1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje UBT - Fakullteti rrjeta kompjuterike / Dizajn dhe Multimedia

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Tanni, 19 Prill 2015.

1. Tanni

Tanni Anëtar i Njohur

Postimet:
    811
    Pëlqimet:
    103
    Pikë nga trofetë:
    73
    Pershendetje.
    Tash jam gati me e perfundu shkollen e mesme (pothuajse).
    Edhe kam marr drejtim per ne UBT dhe nuk e di ne cilin drejtim me shku. Jom ka mendoj per rrjeta dhe komunikacion ose dizajn dhe multimedia nuk e di qka mesojn, najkush qe u kon ose ka njohuri qe munet mem kallxu do te ishte mire.

2. ArditS

ArditS Anëtar i Njohur

Postimet:
    868
    Pëlqimet:
    599
    Pikë nga trofetë:
    263
    Pershendetje, Un studioj ne UBT, Shkencat kompjuterike vitin e pare dhe vitin e dyte eshte me shume lende te ndryshme do te thote si shkencat kompjuterike te pergjithshme, rrjeta multimedia programim te gjitha lendet nga te gjitha drejtimet, Pastaj ne vitin e 3te fokusohesh ne cilin drejtim je me shume i interesuar.. Perndryshe jam i kenaqur nese ke ndonje pyetje vetem urno

3. Tanni

Tanni Anëtar i Njohur

Postimet:
    811
    Pëlqimet:
    103
    Pikë nga trofetë:
    73
    Falemniderit,
    Ne qfare drejtimi je ti. A mundesh veq pak siperfaqesisht mi kap kto senet shka i msoni.

4. ArditS

ArditS Anëtar i Njohur

Postimet:
    868
    Pëlqimet:
    599
    Pikë nga trofetë:
    263
    Jom ne drejtim shkencat kompjuterike, tash vitin e 3t kam me e zgjedh drejtimin tem se ala sjam ne vit te 3te, po vitin e par msohet ma shume programimi me JAVA, edhe Matematika tani jan bazat teknike te informatikes, vitin e dyt e kap ma shum rrjetat :) edhe tani e zgjedh cka ke qef

5. UXA

UXA Anëtar Aktiv

Postimet:
    109
    Pëlqimet:
    8
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje,

Edhe un jom ne vitin e 3t shkenca kompjuterike, jom i kanqur me UBT-n deri me tash. Jau sugjeroj ata qe dojn me msu me zgjedh kete kolegj (univeristet)

Uxa

6. Tanni

Tanni Anëtar i Njohur

Postimet:
    811
    Pëlqimet:
    103
    Pikë nga trofetë:
    73
    Mire, un po ju kuptoj. Por a nuk ndahet ne 5 deg Shkenca kompjuterike? Me mujt prej fillimit me zgjedh drejtimin apo jo? Se un e kam me 1 fletushke te UBT-se Shkenca Kompjuterike 5 drejtime njo rrjeta , softuere, sistemet e informacionit , dizajn dhe megatronike.

7. Gevio

Gevio Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,086
    Pëlqimet:
    259
    Pikë nga trofetë:
    113
    Edhe une per keto dua te vazhdoj por ma prish matematika :p

8. ArditS

ArditS Anëtar i Njohur

Postimet:
    868
    Pëlqimet:
    599
    Pikë nga trofetë:
    263
    Peveq mekatronike dhe robotike e cila ndahet ne drejtim te veqante, keto te tjerat jane te pegjitshme deri ne vitin e 3te, ne vitin e 3te vendosni se ne cilen dshiron te fokusohesh dhe te vazhdosh :)

9. Tanni

Tanni Anëtar i Njohur

Postimet:
    811
    Pëlqimet:
    103
    Pikë nga trofetë:
    73
    Te falenderoj. Per informaten. Jam shum i sigurt qe do te vazhdoj me shkenca kompjuterike. Sepse njoh shum persona ne kete forum qe din dhe kan studiu ne UBT.

Shpërndaje faqen

Loading...